1. 1.
  gelişmiş ülkelerde sanayinin lokomatifi olan ama az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde dev silah şirketlerinin tekeli yüzünden gelişme gösteremeyen(bu üklere türkiye'de dahil) sanayi kolu.
  http://www.trmilitary.com adresinde ülkemizin savunma sanayi hakkında her türlü bilgiyi bulmanın mümkün olduğu, her yıl 1 trilyon dolardan fazla paranın harcandığı sektör.
  2 ... sidewinder
 2. 2.
  ankarada elektronik ve bilgisayar mühendisligi sektorlerinin dinamosu olmus hatta tekeli olmuş olan sanayi kolu. ankarada commercial elektronik sanayisi oldukca kısa kalmıstır.
  1 ... quasi modo
 3. 3.
  ülkemizin azımsanamayacak düzeydeki ölü yatırımını ifade eder.birileri para kazansın diye neler oynanıyor neler.
  -1 ... ashcat
 4. 4.
  işgalci ülkelerde işgal sanayidir. amerika, almanya, fransa gibi nato ülkeleri silah üretip gelişmekte olan ülkelere satarlar.
  ... anambunelan
 5. 5.
  ak parti iktidarı ile şaha kalkandır. bundan 10 sene öncesini ve şimdiyi düşünün aradaki fark oldukça bariz.
  2 -3 ... 3 oda 1 salon
 6. 6.
  Yerli üretim ; insansız hava aracı, tank, silah,uçak,helikopterler ile birlikte dünya devleri arasına ismimizi yazdırmış bulunmaktayız. Bunların hepsi Ak parti iktidarının doğru politikaları ile birlikte gerçekleşti. Artık ülkemiz savunma sanayisinde dışa bağlılığı kaldırıyor
  1 ... prof
 7. 7.
  artık bizim üretiğimiz ürünlerle oluşan sanayidir. hamdolsun ak parti sayesinde artık zalimelere muhtaç değiliz. bütün savunma araçlarımız yüzde yüz yerli malı. her şeyini kendimiz üretiyoruz. çok şükür başkalarına muhtaç değiliz. ee onlar konuşur ak parti yapar.
  1 -1 ... doc dr hayri gulle
 8. 8.
  1. mayıs 2015 itibariyle maaşını almış bir aktroll beyanı.

  yılda bir günde aktroll günü düzenlensin artık hak ettiniz.
  -1 ... viragon
 9. 9.
  Türkiye Ak Parti ile ürettiği projeler sayesinde dünya da saygınlık kazanmıştır. Ürettiği savunma araçları yazılımları dünyanın taktirini kazanmıştır ve bir çok yerden sipariş almışlardır. Bu Türk zekasının ne kadar ileri olduğunun en basit örneğidir. Daha fazlaları da gelecektir
  1 ... sukara1
 10. 10.
  lisans dışında kendi tasarımımız piyade tüfeğini bile yeni ürettik. daha çok ekmek yememiz lazım.

  savunma sanayi uzmanı

  infaz hukuku.
  1 ... ben kucuk bir su samuruyum