1. 11.
  yüzbaşı bir devlet memurunun sıfatıdır.. savcı da öyledir lakin, savcının haraket serbestisi, sadece emir komuta ve disiplin çerçevesi altında hareket edebilen bir asker olan yüzbaşıya nazaran daha fazladır.. versus a sosyal statü rütbesi olarak bakacak olursak, savcı daha üst rütbede kabul görür.. yüzbaşının yüzbaşılığı sadece kendi birliğinde geçerlidir ama bir savcı her hangi bir birliğe yazılı emirle giderek soruşturma başlatabilir.. savcı üst düzey bir hukuk adamıdır, yüzbaşı ise emir ve sıkı disiplin altındaki bir askerdir...
  ... kiss kiss bang bang
 2. 10.
  Yüzbaşı bir subaydır. Lafı sadece askere, astsubay, teğmen ve üsteğmen e geçer. Binbaşı, yarbay, Albay, Tuğgeneral, tümgenera, Korgeneral ve Orgeneral den emir alır. Savcı ise hepsi Hakkında soruşturma açar, yakalama emri çıkarttırır, tutuklamaya sevk edebilir.

  Çok saçma bir verdus.
  1 ... benimhalaumudumvar
 3. 9.
  savcı tek atar ama yine sen bilirsin.
  1 ... bu nick bi harika dostum
 4. 8.
  Yuzbasi her zaman daha sempatiktir.

  Askerini sever, korur ve kollar.
  ... otisabim
 5. 7.
  Kıyas bile hata.

  Savcı alır.
  ... peynirlipogaca
 6. 6.
  Savcı niker atar, bir kere adının başında Cumhuriyet kelimesi var adamdaki naşşağı siz düşünün. yüzbaşı kim aq onun hükmü kışlada geçer.
  -1 ... melankolistt
 7. 5.
  çet sitelerinin olmazsa olmazı nickler. adam evinde götünde yırtık donuyla işsiz, ama nickini yüzbaşı, savcı yapıyor. kızlar da yiyor bu malları. onlar daha mal çünkü. tabii eskidendi çet varken.
  2 ... daikokuten
 8. 4.
  hakim, savcı gibi makamlar, güçler ayrılığı ilkesinden dolayı kendilerine bağışıklığı çok yüksek imtiyazlar tanınan makamlardır.

  yine bu ilkenin gereği olarak kendilerinin emir aldığı kimse kesinlikle yoktur, hiçbir hiyerarşik yapı içerisinde değillerdir.

  cübbelerinde düğme dahi olmaz.

  askeriye ise tam aksine kimyası gereği her kademe bir üstüne, en üstü de devleti millet adına yönetme erkine sahip hükümete bağlıdır.

  bunun da kimyası gereği bir yüzbaşı, binbaşı öl dese itiraz edemez.

  hukuk, cebri müeyyide hakimin savcının tekelinde olduğu sürece hukuktur. yani asker savcıya, hakime kesinlikle nüfuz edemez, hatta bunun garantisini de askeriye vermeli.

  ancak ikisi arasında da gayet tabii olarak as üst ilişkisi yoktur. özel olarak yetkilendirilmiş olmaktan dolayı hakim savcılar daha üst sıralardadır yalnızca.
  8 -1 ... raduyev
 9. 3.
  ilçe başsavcısı genel kurmay başkanlığına yazışmalarda rica ediyor. Gerisini siz düşünün.
  7 -1 ... bexdever
 10. 2.
  Kulvarlar farklı fakat savcı şamaroğlanı yapar.
  3 -1 ... ulkucuwolf