1. 1.
  iki mesleğin karşılaştırması. Kazanan çıkmaz.
  1 -1 ... boykayuri
 2. 2.
  Kulvarlar farklı fakat savcı şamaroğlanı yapar.
  3 -1 ... ulkucuwolf
 3. 3.
  Ama yüzbaşı da orduda önemli bir rütbeye sahip.
  ... boykayuri
 4. 4.
  savcı alır. çünkü savcı her durumda üstün.
  3 ... betonayakkabi
 5. 5.
  ilçe başsavcısı genel kurmay başkanlığına yazışmalarda rica ediyor. Gerisini siz düşünün.
  7 -1 ... bexdever
 6. 6.
  savcı arkasına polisleri takıp gece vakti nişanlısının kaldığı yurdu basabilir, istediği gibi mafyacılık oynayabilir ama yüzbaşı yapamaz.
  2 -3 ... krosis
 7. 7.
  hakim, savcı gibi makamlar, güçler ayrılığı ilkesinden dolayı kendilerine bağışıklığı çok yüksek imtiyazlar tanınan makamlardır.

  yine bu ilkenin gereği olarak kendilerinin emir aldığı kimse kesinlikle yoktur, hiçbir hiyerarşik yapı içerisinde değillerdir.

  cübbelerinde düğme dahi olmaz.

  askeriye ise tam aksine kimyası gereği her kademe bir üstüne, en üstü de devleti millet adına yönetme erkine sahip hükümete bağlıdır.

  bunun da kimyası gereği bir yüzbaşı, binbaşı öl dese itiraz edemez.

  hukuk, cebri müeyyide hakimin savcının tekelinde olduğu sürece hukuktur. yani asker savcıya, hakime kesinlikle nüfuz edemez, hatta bunun garantisini de askeriye vermeli.

  ancak ikisi arasında da gayet tabii olarak as üst ilişkisi yoktur. özel olarak yetkilendirilmiş olmaktan dolayı hakim savcılar daha üst sıralardadır yalnızca.
  8 -1 ... raduyev
 8. 8.
  çet sitelerinin olmazsa olmazı nickler. adam evinde götünde yırtık donuyla işsiz, ama nickini yüzbaşı, savcı yapıyor. kızlar da yiyor bu malları. onlar daha mal çünkü. tabii eskidendi çet varken.
  2 ... gelenek karsiti sekuler hero 2
 9. 9.
  Savcı niker atar, bir kere adının başında Cumhuriyet kelimesi var adamdaki naşşağı siz düşünün. yüzbaşı kim aq onun hükmü kışlada geçer.
  ... melankolistt
 10. 10.
  savcı kazanır. polis amiri vs er de er alır mesela .
  -1 ... marvolo riddle 2