1. 1.
  iki mesleğin karşılaştırması. Kazanan çıkmaz.
  1 -1 ... kendinesizofren
 2. 2.
  Kulvarlar farklı fakat savcı şamaroğlanı yapar.
  3 -1 ... ulkucuwolf
 3. 3.
  ilçe başsavcısı genel kurmay başkanlığına yazışmalarda rica ediyor. Gerisini siz düşünün.
  7 -1 ... bexdever
 4. 4.
  savcı arkasına polisleri takıp gece vakti nişanlısının kaldığı yurdu basabilir, istediği gibi mafyacılık oynayabilir ama yüzbaşı yapamaz.
  2 -3 ... krosis
 5. 5.
  hakim, savcı gibi makamlar, güçler ayrılığı ilkesinden dolayı kendilerine bağışıklığı çok yüksek imtiyazlar tanınan makamlardır.

  yine bu ilkenin gereği olarak kendilerinin emir aldığı kimse kesinlikle yoktur, hiçbir hiyerarşik yapı içerisinde değillerdir.

  cübbelerinde düğme dahi olmaz.

  askeriye ise tam aksine kimyası gereği her kademe bir üstüne, en üstü de devleti millet adına yönetme erkine sahip hükümete bağlıdır.

  bunun da kimyası gereği bir yüzbaşı, binbaşı öl dese itiraz edemez.

  hukuk, cebri müeyyide hakimin savcının tekelinde olduğu sürece hukuktur. yani asker savcıya, hakime kesinlikle nüfuz edemez, hatta bunun garantisini de askeriye vermeli.

  ancak ikisi arasında da gayet tabii olarak as üst ilişkisi yoktur. özel olarak yetkilendirilmiş olmaktan dolayı hakim savcılar daha üst sıralardadır yalnızca.
  8 -1 ... raduyev
 6. 6.
  çet sitelerinin olmazsa olmazı nickler. adam evinde götünde yırtık donuyla işsiz, ama nickini yüzbaşı, savcı yapıyor. kızlar da yiyor bu malları. onlar daha mal çünkü. tabii eskidendi çet varken.
  2 ... gelenek karsiti sekuler hero 2
 7. 7.
  Savcı niker atar, bir kere adının başında Cumhuriyet kelimesi var adamdaki naşşağı siz düşünün. yüzbaşı kim aq onun hükmü kışlada geçer.
  ... melankolistt
 8. 8.
  Kıyas bile hata.

  Savcı alır.
  ... peynirlipogaca
 9. 9.
  Yuzbasi her zaman daha sempatiktir.

  Askerini sever, korur ve kollar.
  ... otisabim
 10. 10.
  savcı tek atar ama yine sen bilirsin.
  1 ... bu nick bi harika dostum