bugün

akli dengesinin yerinde olduğuna şüphe ederim. 1. ve 2. dünya savaşlarındaki teknoloji ile milyonlarca insan ölmüşse şimdiki imkanlarla kat ve kat insan ölecek. sanma ki onlar savaşacak biz izlicez. tanıdığın her insan ölebilir, etik ahlak değişebilir. sen ise " çıksında az eğlenek" kafası ile git. düşman , aileni kurşundan geçirirken sende gül bakiyim .

Edit: Yunanistan , Irak vs boktan ülkelerle savaşmıyoruz. Bahsettiğimiz şey iki bloktan oluşacak ve süper güçlerin aralarında birbiri sindireceği bir savaş olacak. Bildiğiniz her şey günlük yaşamınız gibi değişecek. Türkiye gibi ithalat ile geçinen bir ülkenin mal alamayacağında yaşayacağı zorluğu hayal edebiliyor musunuz ?
Bunlardan biri benim. Savaşmayı seviyorum, ressamın resim yapması, şarkıcının şarkısını söylemesi gibi doğal bir şey benim için.

Devlet bana bunun için para ödüyor.
Samsun'da yaşadığım için büyük ihtimalle, Suriye'ye giden rus uçakları üzerimden geçerdi. bana da heyecan olurdu. (ciddi değilim)
Savaş Türk ün düğünüdür gibi saçma sapan cümleler kuran bordo klavyeliler. Başkası değil.
Güçsüz ülkeleri sömüren güçlü ülkelerin kendi aralarında savaşmalarını isterdim açıkçası ama o işler öyle olmuyor.
Savaş istiyor ama bunu cephe savaşı olarak görüyorsa aklından şüphe edeceğim yazardır. Çünkü bu bir nükleer savaş olacaktır. Kimse konveksiyonel savaşla uğraşmaz.
--spoiler--
sanrırsın bana rütbeli subay
--spoiler--

Aynen öyle yavrum. Belki bir gün sende elimizden geçersin.

Savaş insanın doğasına aykırıymış! Güler misin ağlar mısın? insanlık tarihi boyunca savaşsız geçen kaç yıl var aç bir oku bakayım önce cahil evladım.
Balkanlari geri isteyen yazardır.

Savasmadan boyunlarını musalla taşına koyup beklerler ise sorun cikmaz.

Yoksa is yaş.

görsel
kaostan besleniyordur.
emperyalizmin en büyük sınavı olur. izleriz.Dahil olursak Vasili Zaytsev olmasakta , elinde g3 ile bir şey için savaşmaya giden bir yazar olurum.
Burnunun ucundaki savaşı göremeyen embesildir.

Savaştayız zaten.
biz istesek ne olur istemesek ne olur amk.
istesek de istemesek de savaştan zarar görmeyecek kimse yok, içimizde geçmişten gelen savaşma arzusu var ama dünya arenasındaki güçlü devletlerden biri değiliz.
aynen, akli dengesi bozuktur.
ulan savaş demek yokluk demek. barış tek çözüm olmalı.
irtifa kaybediyorum benimdir.
edit: pardon; iltifat ediyorum benimdir.