bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    savaşa çağırılmak sözünü açacak olursak, aynı şekilde savaşa çağırılan başka insanları sırf lider öyle istedi diye, düşman adı altında öldürmeye veya onlar tarafından öldürülmeyi kabul ediyor musunuz olurdu.
    zira savaşlar kelimenin tam anlamıyla bundan ibaret.

1. ve 2. dünya savaşlarında çoğu insan savaşmak istemedi ve karşı tarafı düşman olarak görmediler. ama niyeyse savaştılar. zira zorunlu olduklarını öğrettiler.

ülke millet veya din adı altında savaştırılan milyonların tel örgülerden ülkeler, isimlerden milletler ve ahmakça saçmalıklardan dinler için öldükleri gerçeği ortada.

geçmişte yapılan bu hata günümüzde tekrarlanmamalı.
    dinler ülkeler ve milletler dünya ve insanı bölmek yönetmek ve savaştırmak için uydururdu. amaç tek parça halinde yönetilemeyecek kadar büyük olan dünya ve insanı bölerek yönetmektedir. ve bunlar için liderler istedi diye ölmeyi/öldürmeyi kabul etmek akıllıca değil.

peki savaşa çağırılsanız, ve tanımadığınız insanları düşman adı altında öldürmeniz gerektiğini söyleseler kabul eder misiniz

edit: halen söz konusu vatansa diyorlar, lanet olsun söz konusu karşı taraf için de vatan. karşı tarafta düşmana saldırdıklarını söylüyorlar. burada tek düşman liderler. insanlar ve siviller değil. lider istedi diye savaşıyorlar, vatan için değil.

edit2: bir yazar zorunlu olduğunu söylüyor işte bu, insanların beyni yok düşünemez ve fikirleri olamaz. lider istedi mi istemesen bile saldırtacak ve savaşacaksın. ahmak liderleri desteklemek yerine beni destekleyin lider olmayı hak eden tek kişi benim. dünya ve insanı gerçek anlamda savunan ve destekleyen benim.
    8 -5 ... tapmadiyentanri
  2. 2.
    doktor olarak çağırılırsam belki giderim, ama asker olarak gitmek istemem.

eksileyenler için edit: işimiz insan öldürmek değil tedavi etmek, bir caninin eline verilen bıçak ölüm saçarken, bizim ellerimizde Allah'ın izniyle şifa aracına dönüşür. fps oyunlarıyla büyüyen bordo klavyeliler anlamaz sonra böyle hain muamelesi yaparlar.
    6 -5 ... mustakbel doktor
  3. 3.
    Vatanıma karşı bir müdahale söz konusuysa ölüme bile giderim diye cevap vereceğim soru.

edit: tuzluklara selam.
    8 -9 ... zayice
  4. 4.
    Tanımadığın insanlar sana saldırdığında aynı empatiyi onlar için de kurabilcekmisin ? Sen o empatiyi kurarken ortasında bir top mermisi patlayabilir. Dinin ve vatanın için savaşman gerek. Zira insanlar sana bu yüzünden savaş açar. Gerisi tamamen bunların etrafında uydurulmuş bahaneler. Ben ateistim falan deme. Sen bütün dünyayı 500 yıl islam adına yönetmiş bir millete aitsin. Seni kendilerinden görmeyeceklerdir. Belki biraz kullanır ve atarlar.

Bu duygusal mantık hiçbir devleti ve milleti yönetemez. Bütün dünya için geçerli bu.
    3 -3 ... gaiptengelenadam
  5. 5.
    Kim için ve ne için savaşçtığıma bağlı. Birilerinin şahsi menfaati için kılımı kıpırdatmam. Ama masum ve mazlum insanların hayatları söz konusuysa seve seve giderim.
    4 -1 ... azkaban tutsagi
  6. 6.
    Söz konusu vatansa benim hayatımın bir önemi yoktur.
    7 -5 ... mecburi istikamet
  7. 7.
    Ben gitmem amk, ama siz gidin. Dünyada çok insan doluştu en azından biraz azalır. Hem ne kadar erkek ölürse boşta o kadar kadın kalır ehehe.
    5 -5 ... herteldenyazar
  8. 8.
    giderim. bu ülkenin erzurumlu kara fatma'lara da ihtiyacı var.
    7 -6 ... ruyanin huzuru hazretleri
  9. 9.
    Savaş türkün düğünüdür.
    Tabi ki gideriz.
    12 -6 ... tengir budun
  10. 10.
    bu sıcakta gidemem hiçbiyere.
    6 -1 ... aylaqbakkal
kapat