1. 1.
  türüne az rastlanan kızdır, hem görenleri şaşırtır hem de bu tür oyunların sadece erkekler için olmadığını kanıtlamış olur.

  aramızda call of duty, age of empires falan oynayan kızlar var, burdan isim verip deşifre etmek istemiyorum. * *
  peşin edit: sakın ha bu hitap mevzusunda kimse kafa ütülemesin, kız diyoruz olmuyor, bayan diyoruz olmuyor, kadın diyoruz olmuyor, hanım diyoruz olmuyor, karı diyoruz olmuyor, ne diyem mahmut mu diyem dedirtmeyin insana !
  5 -2 ... saipsiz
 2. 2.
  acayip sevimli olan kizdir genelde. evet cok pis genellerim ama boyledir. genelde sims oynayan kizlara gore cok daha cekicidirler.

  (bkz: sonnenlicht)
  (bkz: aa bu benim sevgilim lan)
  2 ... der meister
 3. 3.
  oynarsa oynar çok mu tuhaf denilesi kızdır. şaka bir yana bayanlar oynayabilir bu tür oyunları, bazen oyuncu eksikliğinden bu aksiyona dahil edilirler ve daha sonra önünü alamazlar. ama bu tür gruba dahil olmak genelde önyargıyı beraberinde getirir. ilk başlarda çok yadırganırsınız, zamanla alışırlar. bir kısım sırf bayansınız diye tuhaf küfürler ederek sizin oyun becerinizi gölgelemeye çalışır. bazı erkekler oyun alanını kendi tekellerinde sandığından sizin oyunu bırakmanız için ellerinden geleni yapar. sinirleriniz sağlamsa ve bu tür oyunlardan hoşlanıyorsanız devam edilebilir hoş birşeydir. erkeklerden daha iyi oynar diye bir iddia da bulunmak haddime düşmez çünkü bu bayan erkek işi diye ayırt edilemez tamamen yetenek işidir. ne çok şaşırılacak ne çok aşşağılanacak bir şeydir. en can sıkıcı tarafı erkeklerin size sürekli yardıma muhtac muamelesi yapmasıdır. ama bayanım yardıma ihtiyacım var bayanlarını ben de şahsen tasvip etmemekteyim.
  1 ... patibis
 4. 4.
  fm de oynuyorsa süper kanka olunacak kızdır.
  2 ... t bag
 5. 5.
  aklıllı kızdır. zeki yani.. cin gibi olur bunlar.. bir o kadar da ağır başlı.
  6 ... m m m
 6. 6.
  (bkz: pes oynayan kız)
  1 ... saipsiz
 7. 7.
  bu kızlarında bir değişik türü savaş,strateji ve korku oyunundan başka oyun oynamayan kızlardır. genelde oyun aldıkları insan tarafından beşinci boyuta geçmiş insan muamelesi yapılan insandır. (bkz: kralsın!)
  ... idealistkuzu
 8. 8.
  aşmış olan cesur kızlardır aynı zamanda harika kankalardır.
  1 ... jaledekabahatdurmadibirahat
 9. 9.
  genel türk kızlarının içinde entelektüel açıdan öne çıkan kızdır.
  ... arjuna
 10. 10.
  alışık olmamaktan ileri geliyor herhalde, insanı garip duygular içinde bırakır bu.

  bundan birkaç sene önce bir arkadaşın evine gidilmiştir. evde arkadaşın sevgilisi de bulunmaktadır. muhabbet oyunlara gelir, starcraft'ın ne kadar şahane bir şey olduğundan bahsedilir.

  arkadaş kız arkadaşını göstererek "bak bu senin ağzına sıçar heheh" der, cross da merak eder, biraz da hafife alır, "biz de boş diiliz olm" şeklinde geyiğe vurur, hatun "oynayalım o zaman biz sahada konuşuruz" şeklinde dalgasını geçmektedir.

  arkadaş da "oynayın o zaman hoca" diye gaz vermeye devam etmektedir.

  o sırada evde 4 bilgisayarlık network vardır, cross ve hatun geçerler birer bilgisayarın başına. 1vs1 atacaklardır.

  random ırk seçimi sonunda cross terran, hatun zerg olur. cross aheste aheste binalarını kurarken oyunun üçüncü dakikasında baseinde gördüğü zergling rush'a inanamaz, şaşkına döner.

  firebatlar ile zar zor atlatır ama büyük hasar almıştır artık.

  hatun ultraliskler ile işi 15. dakikada bitirir.

  cross güreşe doymamaktadır.

  rövanş teklifi yapılır,

  hatun terran, cross ise protoss olur.

  bu sefer ilk rush cross'dan gelir, ancak Zealot'ları hatunun marine+building block+scv'leri sayesinde pek etkili olamadan püskürtülür.

  oyunun sonraki 5-10 dakikası görece sessizlik içinde geçer,

  sonra bir anda odanın içinde şu cümle yankılanır;

  "nuclear launch detected"

  eli ayağına dolaşan cross umutsuzca hatunun ghostunu arar ama bulamaz, o esnada nükleer füze command center'ın üzerine iner, hemen ardından hatunun siege tank + az miktarda goliath + marine(hem de stimpack upgradi ile)+ science vessel kombinasyonundan oluşan ordusu gelir, cross'u çimlere gömer.

  hatunun sevgilisi kahkahalarla gülmektedir, cross kızarır bozarır, büyük konuşmamaya karar verir bir dahaki sefere.

  hala da hatırlar bu olayı. ***
  1 ... double cross