1. 1.
  yetenekli oyuncularimizdan bir tanesi.en cok kurtulus filmlerinde ismet pasa rolu ile sevmisligim vardir.ekmek teknesi dizisinin sanirim basrol karakteriydi.ekmekleri yapan karakter yani.agir roman, dar alanda kisa paslasmalar, asik oldum, kurtulus gibi filmlerde oynamistir. bir de bizimkiler de erdal ozyagcilar ayrildiktan sonra o oynadi diye hatirliyorum yamulmuyorsam eger.
  3 ... ugly
 2. 2.
  (bkz: fırıncı nusret)
  ... azorka
 3. 3.
  şehir tiyatroları oyuncusudur. son bir kaç sezondur sahnelenen 'yaprak dökümü' adlı oyunda rol almaktadır.
  1 ... speechbubble
 4. 4.
  türk tiyatrosunun önemli isimlerinden biri. aynı zamanda oyun yazarıdır. şehir tiyatroları'nda gerek oyunculuk gerekse yönetmenlik alanında görev almaktadır. aynı zamanda müjdat gezen sanat merkezi'nde hocalık yapmaktadır.
  1 ... vernon sullivan
 5. 5.
  cumhuriyet adlı istiklal savaşı dönemini anlatan filmde ismet paşa'yı canlandırmıştır
  ... mmtyvs
 6. 6.
  (bkz: ağır roman)
  (bkz: berber ali)
  ... lazy pigeon
 7. 7.
  barış dinçel'in babası
  ... firtina
 8. 8.
  kurtuluş filmindeki ismet pasa rolüyle zihinlere kazınan, sol framede görünce filanca basarısından söz edildigini okuyacağıma ölüm haberini ögrendiğim, her rolün üstesinden gelebilen, sevilen sayılan, söhreti gec yakalayan ve erken yasta hayata gözlerini yuman ustad. durusuyla etrafına güven veren babacan bir insan izlenimi verirdi bana. bu bakımdan eminim cok fazla seveni var. allah ailesine ve sevenlerine sabır versin, mekanı cennet olsun..
  ... mystery
 9. 9.
  bizimkiler'in sukru'su, ekmek teknesi'nin firinci nusrettin'i ve ikinci bahardaki timucin'in * gercek hayattaki babasi olarak tanidigim guzel insan, usta oyuncu.

  olum haberini aldigimda aklima ekmek teknesi'nden su sahne geldi;

  http://www.youtube.com/watch?v=ic-9SZzl0yg+

  allah rahmet eylesin.
  2 -1 ... limon cicegi kolonyasi
 10. 10.
  istiklal caddesi'nde sıkça gördüğümüz sırça bıyıklı savaş abimizi pardesösünün eteklerini savura savura tekrar göremeyecek olmamıza "ama haksızlık bu," diyesi geliyor insanın. müjdat gezen ve mustafa alabora'nın şu anda türkiye'nin geri kalanından fersah fersah daha üzgün olduğunu akla getiren büyük oyuncu, büyük insan.
  3 -1 ... louis cyphre