bugün

savaşa çağırılmak sözünü açacak olursak, aynı şekilde savaşa çağırılan başka insanları sırf lider öyle istedi diye, düşman adı altında öldürmeye veya onlar tarafından öldürülmeyi kabul ediyor musunuz olurdu.
zira savaşlar kelimenin tam anlamıyla bundan ibaret.

1. ve 2. dünya savaşlarında çoğu insan savaşmak istemedi ve karşı tarafı düşman olarak görmediler. ama niyeyse savaştılar. zira zorunlu olduklarını öğrettiler.

ülke millet veya din adı altında savaştırılan milyonların tel örgülerden ülkeler, isimlerden milletler ve ahmakça saçmalıklardan dinler için öldükleri gerçeği ortada.

geçmişte yapılan bu hata günümüzde tekrarlanmamalı.
dinler ülkeler ve milletler dünya ve insanı bölmek yönetmek ve savaştırmak için uydururdu. amaç tek parça halinde yönetilemeyecek kadar büyük olan dünya ve insanı bölerek yönetmektedir. ve bunlar için liderler istedi diye ölmeyi/öldürmeyi kabul etmek akıllıca değil.

peki savaşa çağırılsanız, ve tanımadığınız insanları düşman adı altında öldürmeniz gerektiğini söyleseler kabul eder misiniz

edit: halen söz konusu vatansa diyorlar, lanet olsun söz konusu karşı taraf için de vatan. karşı tarafta düşmana saldırdıklarını söylüyorlar. burada tek düşman liderler. insanlar ve siviller değil. lider istedi diye savaşıyorlar, vatan için değil.

edit2: bir yazar zorunlu olduğunu söylüyor işte bu, insanların beyni yok düşünemez ve fikirleri olamaz. lider istedi mi istemesen bile saldırtacak ve savaşacaksın. ahmak liderleri desteklemek yerine beni destekleyin lider olmayı hak eden tek kişi benim. dünya ve insanı gerçek anlamda savunan ve destekleyen benim.
Vatanıma karşı bir müdahale söz konusuysa ölüme bile giderim diye cevap vereceğim soru.

edit: tuzluklara selam.
giderim. bu ülkenin erzurumlu kara fatma'lara da ihtiyacı var.
bu sıcakta gidemem hiçbiyere.
çağırılmayı beklemem.
militarist bir insan değilim ancak çağırmaya bile gerek kalmadan gönüllü giderim.
Hangi savaşa
Nasıl savasa abd avrupa vb.
Ülkeler ısgal etmeye kalkarsa
Evimdeki tabancayla beeaber
Lakin mslum şahsın
Ticari cikarlarını korumak(qatara gitmek) icinse
Benim ölüp niyazi olma gibi bi derdim
Yok
Bosu bosuna canımı veremem.
multi player mi online mı ?
sikimde olmaz. ölmek bu kadar kolay değil.
Eğer savaş vatanı kurtarmak amaçlı harici düşmanlar kadar dahili düşmanlara, yani türkiyenin kanını emen feto & RTE çetelerine karşıysa, seve seve. Yok hayır, RTE nin .ıçtığı boku temizleyeceğim, onun şahsi çıkarları yüzünden oluşan ülkeler arası problemler yüzündense masa altından birşey gösteriyorum..... Önden Bilal oğlan gitsin, arkadan biz gideriz.
Ne için savaşa?
Suriye için, katar için sikindirik ümmetçilik çağrıları için gitmem. Ama türkiye için giderim mesela çünkü doğup büyüdüğün nefes alıp verdiğin vatandır. Anatavan için de giderim. Onun dışında birileri götü kollayacak diye bir şey yapmam.
Aslında savaşın içindeyim sayılır.
söz konusu reisse gerisi teferruattır.
siyasi çıkarlar için savaşmam.
En önde bu savasi ilan edenlerin evlatlari olacaksa ve ellerinde süngü ile ilk düsmana dogru kosanlar da bunlar olursa; o savasta evlatlarini kaybeden bu densiz ve gereksiz milletvekillerinin veya diger devlet adamlarinin sifatlarini izlemek icin bütün servetimi ortaya koyarim ve en ön saflardan yer (satin)alirim.
Yüzerek yunana kaçarım, bu gidişle bunu yapmak için savaşı bile beklemeyeceğim galiba.
Gecenin sorusu.
Bir savaşa bakarım savaş mı diye, bir çağırana bakarım oğlu gitmiş mi diye.
eğer gerçekten savaş çıkarsa hiç düşünmem bile, direk kaçarım ahahahh.
Savas var savas var amk.
Vatan millet için hemen giderim.
Ama birinin çikarlari için egosu için yerimden bile kalkmam.
saçma sorudur çünkü savaş çıkınca kimseye fikrini sormazlar. gidersen cephede ölürsün gitmez direnirsen zaten vatan haini diye orada öldürürler. kaçarsan da asker kaçağı sayılırsın yakalandığın yerde öldürürler.
savaş ölümün kaçınılmazlığıdır. ölüm varsa sen her türlü yoksun yani.
Eskisi gibi savas mi var kafaniza sokun sunu artik tamam belki korku imparatorlugu kurup yonetiyorlar ama japonlarin amina nasil koyduklarini falan hatirlayin en gerizeka orta sinif ulke bile biseylerle mesgul ordan anlayin muhabbeti.
Giderim, ülkem için, vatanım için canım feda lakin ucunda çıkar varsa...
tabi ki giderim, mecbur gitmem gerek çünkü onursuz yaşayamam. lakin önce ülkenin bu hale gelmesine sebep olan kefenlilerin eşekler gibi pişman olduğunu görmem lazım.
ülkem için savaşacak kadar milliyetçi de olurum sıkıntı değil de bi ara o kefenimizi giyip çıktık diyen malum partinin gençlik kollarından olan o beyaz çarşaflı ibneler de gelir mi acaba aslında ilk safa onları koyacaksın şov ne görsün ibneler...
Ne şartlarda ve ne amaçla savaşacağıma bağlı olarak değişecek bir cevabı olan soru.
akabe için zçmaya bile gitmem.