bugün

Hangi suriyeliler?

Ülkelerinde savaş varken kaçıp nargile keyfi yapanlar mı?
Yarrak eder.
Suriyeliler yardım etmezler. Öyle bir şey olsaydı ülkelerini tek etmezlerdi . Kendi toplumuna yardım ederlerdi
Aynen. Kendi ülkesinde savaşmamış adam burda sana yardım eder.
pek sanmıyorum. kendi ülkeleri için savaşmayan adam benim ülkem için mi savaşacak. çoğu bavullarını toplayıp farklı diyarlara göç edeceklerdir.
adamların kendilerine hayrın h" si yok, sakin ol şampiyon.
yardımı bırak zayıf düştüğün an hatay, kilis, şanlıurfa vb. gibi illerde hak bile iddia ederler.
kendi Savaşı'ndan kaçıp bize sığınmışlar, burda savaş çıksa başka yere sığınacaklar
Bir savaşa yardım edecek kadar cesur olsalardı, burada olmazlardı.
evet o yüzden sürekli avrupaya kaçarken mülteci taşıyan, batan bot haberleri duyuyoruz..
He inandım ineklerde uçuyordu zaten.
Benim düşüncem ilk zamanlarda %10 destekler lakin çıkarları amaçları bittiğinde topuk. Bir kişi vatanını bırakabilir diyelim lakin ailesini arkasında bırakmamalı. Onun için Suriyeli kişilerin bizim için birşey yapacaklarını düşünmeyin. Ülkesiz topluluk bu ülkesiz topluluk kendi gelecekleri hakkında tam bir güven sağlayamamış. Böyle bir kurumda yardım etmezler.
görsel
"kendi toprağını" vatanını korumayıp eşini dostunu anasını babasını ardında bırakıp kaçanlardan beklenen yardımdır. kesin en ön saflarda hücuma kalkarlar allah allah nidaları ile. zaten çanakkale de suriyeliler vardı be olm. bunnarı annatmaya gerek bile yok yane.
Kendi savaşında kaçan Suriyeli savaş çıkarsa Türklere mi yardım edecek?

Bir ermeni’nin yardım etmesi daha olası...
Hassiktir ya süper fıkra, öldüm gülmekten...
kendi göbeğini kendi kesmek demiş, atalarımız. Bir bildikleri olmalı.