bugün

savaş değil ama 80 darbesine dair flu hatıralarım var. tüm dayılarımın gözaltına alındığını, cezaevini gören balkonumuzda vita kutularına sardunya dikerken kocasına ağlayan yengemi, che gueverayı pop star sanan annemin sırf sendika üyesi olduğu için arandığını, netekim bir sağdan bir soldan astık! diyen kenan evren' i hayal mayal hatırlıyorum. ayrıca yüzümde annemle bindiğimiz trende giderken açılan ateşte yüzüme isabet eden, herkesin çiçek bozuğu sandığı bir saçmanın izi var.
(bkz: kıbrıs barış harekatı)

sene 1974..geliboludayız..babacığım Trakya'ya gitti yunan sınırına..baya bi gelmedi eve. karartma felan oluyordu akşamları. babam gelince, televizyon almıştı eve.
yok artık var mı ki?
iran-Irak Savaşı(1980-1988)
1.körfez savaşı (1991)
Bosna Savaşı(1992-1995)
Irak Savaşı(2003)
1. ve 2. Hendek operasyonları.
Savaş sayılıyor mu bilmiyorum ama bizim binada hâlâ 3 roket ve yaklaşık 300 mermi izi var.
körfez savaşında sürekli olarak saddam'ın incirlik nedeni ile kimyasal başlıklı scud sallama tehlikesi nedeni ile yapılan uyarılara istinaden bodrumun bir odasını sığınağa çevirmiştik (sığınak dediysek muşambayla, pencere fitilleri ile dışarıdan güya zehirli kimyasal girmesini engelleyeceğiz)

Bunun dışında televizyondan canlı yayında çok savaş izledik. allah birebirde yüzleştirmesin.
Doğduğumdan beri savaşıyorum ve bu savaşın hiç biteceği yok. Bu yüzden her türk asker doğuyor.
güncel Önemli Başlıklar