bugün

şüphesiz ki türkiye'dir. yok eksik oldu..
şüphesiz ki akp türkiyesi'dir.

çünkü ben bugüne kadar kentlerin en işlek caddelerinde rahat rahat satırlarla, palalarla dolaşan insanları görmemiştim.
tamam, bir kaç kez bıçaklı kavgaya şahit olmuştum ama bunun bir cezası vardı. insanların canına kasteden kişi veya kişiler anında gözaltına alınır ve tutuklanırdı. mahkemeye çıkarılır, gereken cezayı alırdı. çok iyi hatırlıyorum da, güvenlik o kadar üst düzeydi ki sadece cebinde taşıdığı çakı yüzünden insanlar hemen gözaltına alınıyordu..
peki şimdi ne oldu? istanbul'da bir takım kişiler palayla halka saldırdılar. polis müdahale etmedi, gözaltı olmadı. daha sonradan baskıyı azaltmaya yönelik bir tutuklama ve hemen ardından mahkemenin suçsuzluk kararı.. neymiş, tekrar yakalanma kararı çıkarılmış. siktirin gidin lan. taşşak mı geçiyorsunuz milletle? otorite o kadar yerlerde sürünüyor ki, satırla, palayla sokağa çıkmanın serbest olduğunu gören bir grup keko dün ankara'daki yürüyüşü bastı. ellerinde satırlar..
ha böyle olacaksa, ne yapalım yani biz de alalım satırları, vuruşalım meydanlarda. zaten cezası yok, artık kim kime saplarsa. bu mudur?
neyse, böyle giderse yakında insanlar satırını, palasını aksesuar olarak yanında taşıyacaklar gibi görünüyor. zaten bizim ülkede hep saçma sapan şeyler moda olur, apaçiler, cins cins gözlükler takan ergenler.. amma bu en ilginci olacak gibi görünüyor.

allah türkiye'yi korusun.