bugün

satrianinin adını söyleyemeden ciminin onu pes ettirebileceğine inandığım karşılaştırmadır. gereksizdir.
(bkz: steve vai)
gönüllerin virtüözü olarak hendrix'in kazanacağı karşılaşmadır. ayrıca hendrixi teknik açıdan hafife almamak gerekir. çünkü kendisi rock müzik türünde olduğu gibi gitarda da birçok yeniliğin öncüsüdür.
hendrix'i malmsteen ile kıyaslamak, ancak hendrix'in kalitesini anlatmaya yeter dediğim karşılaştırma.
beni lütfen başkaları ile kıyaslamayın dediğim karşılaştırmadır.
tayyip erdoğan ın atatürk e benzetilmesinden hiç bir fark yoktur...
illa galip arıyorsanız hendrix dir.
galip falan aranmaz. Cok sacma bir karşılaştırma olduguna inanıyorum. Satriani,vai,malmsteen gibi gitaristlerin olmasının sebebi zaten jimi Hendrixdir. insanlar, bole bi kıyaslamayı yapamaz.Blues gitarı gitara taşıyan Hendrixdir. Hendrix akımdır. O olmasaydı hiçbiri olmazdı zaten.Satriani zaten Hendrix'e tapan bi adam. Bole bi kıyasın soz konusu olması cok sacma. Satriani'ninin bi dvd sınde gecen konusmadan bahsetmek istiyorum. Satriani ye en kotu gununu soruyolar o da başlıyo anlatmaya işte beyzbol takımında oynarken hendrix'in oldugu haberini aldım. Bi anda macı terkettim ve eve koştum, haberi kendi gozlerımle gormek istedim. Bu haberden sonra 2-3 gun kendime gelemedim. Ve beyzbol oynamayı bırakıp tam anlamıyla muzıge yoneldım. Cunku Hendrix'e tapıyordum.

(bkz: fazla söze gerek yok)
böyLe bir karşıLaştırma yapanLarı ayıpLarım...hendrix dünyanın en iyi gitaristidir...satriani daha şortLa koşarken jimi hendrix dünyayı saLLamıştır...
Yıllarca günde 10 saat scale,teknik,teori çalışıp iyi ve hızlı bir gitarist olup müzisyen olamayan arkadaşlar satrianiden çok şey kapabilir.
shred gitaristlerinin oturup,zamanında bol bol etüd yapmasaydık biz de bunlar gibi olurduk diyerek izleyeceği,mutlu olacağı,zamanında iyi ki tekniğimi geliştirmişim diyeceği karşılaşmadır.
joe satriani kariyerini anlattığı "The satch tapes" te Jimi Hendrix in öldüğü gün gitar çalmaya başladığını anlatır,yani Jimi Hendrix olmasaydı satriani olmazdı. Aralarında rekabet olması mümkün değil zaten.Hendrix'in dönemi farklıydı, adam genç yaşta öldü vs.Bu muhabbetlere meraklı arkadaşlar http://www.jemsite.com adresinde bunları bolca bulabilirler.
karşılaştırmak için satriani'nin promil oranına değil, jimi'nin sololarına bakmak yeterli olacaktır...
ayrıca birini ateşle savunmanında anlamsız olduğu karşılaştırma...
hertürlü saçmalık zarar ziyan...

o yüzden herkes sakin...
satriani'nin yaptığı demecin içkili bi anına rastgelediği gitarologlarca kanıtlanmış olup dolayısıyle geçerliliğini yitirdiği aşikardır. kurtulun at gözlüklerinden..
satrianinin de galibini ayan beyan açıkladığı çokta anlamlı olmayan karşılaştırma...

(bkz: jimi the king hendrix)
satriani'nin pörfek çekeceği karşılaşmadır. (bkz: perfect çekmek)