1. 1.
  cevabı merak edilen sorunsal.

  bence fildir zira at sadece l çizebilir fil ise çapraz yönlere gider l kuralı olmadığı için daha kullanışldır.

  edit : ne eksiliyorsunuz amk atlar rakibin üzerinden atlar ancak karşısında ya da çaprazında kale ya da fil varsa sıçar. yemesi için rakip taşın l yönünde olması gereklidir. o da olursa. fil tamamen gafil avlar.
  10 -29 ... leo blackfin
 2. 2.
  At 2,5 fil 3 puandır.

  Edit: dallamalar bilgi içerikli entrylerden rahatsız.
  35 -12 ... renkli ruyalar otelinde
 3. 3.
  iki atta aktif olarak oyundaysa at daha değerlidir.
  4 ... onickihavari
 4. 4.
  (bkz: taş yerinde ağırdır)
  33 -1 ... jardani jovonovich
 5. 5.
  başlangıçta at, sonlara doğru fil daha değerlidir. atla başlangıçta çatallar yapabilirsiniz, taşların üstünden atlayabilirsiniz ama filin önünü açmanız gerekir. sonlara doğru at pek kullanışlı olmayabilir çünkü sınırsız hareket özelliği yoktur.
  9 ... ates sacan bombom adam
 6. 6.
  benim gibi kötü bir satranç oyuncusu iseniz rakipte olmayacağını isteyeceğiniz şey kesinlikle attır. şerefsizin nereye gittiği bile belli değil. karşınızdaki elemanı bir anda bıyık altından sırıtarak şah mı, vezir mi hehehe derken bulabilirsiniz bu namussuz yüzünden.
  7 ... serfdostuderebeyi
 7. 7.
  ikisi de değerli değildir. en değerli olan piyondur.
  6 ... secretgirl
 8. 8.
  0:00 4:34
  1 -2 ... stajyer dede
 9. 9.
  hiçbir taş diğer taşın üzerinden zıplayamaz; at dışında. at, bir cepheye arkadan giren yıldırım ordusu gibi. sessiz sessiz L çizerek girer, vezirine veya kalesine yol sağlar.
  2 ... dostoyevsky
 10. 10.
  kapalı oyunlarda genellikle at daha değerlidir, buna karşılık açık alanlarda filin hakimiyeti vardır. yani oyunun durumuna göre bir taşın değeri değişkenlik gösterir. bu sebeple taşlara verilen puanların çok anlamı yoktur. kimi zaman piyon en önemli taş oluverir.
  4 -1 ... misirkalyonigne