1. 1.
  satranç oynama durumu.
  çok keyif alınan anlardandır(mat eden ben olunca tabi)
  2 ... worldcup
 2. 2.
  zamanın nasıl geçtiğini anlamamanıza sebep olacak durumdur.
  ... steelbb
 3. 3.
  insanın oynarken stratejist kasılmalar yaşadığı durum.
  ... de jong
 4. 4.
  zihni diri tutan, hırsı kontrol altında tutup, stres ve zaman yönetimi yapmanızı sağlayan harika oyun.

  her gün icc'de, en az beş dakikalık, 20 oyun oynuyorum, harika oluyor.

  (bkz: icc)
  ... saplasaman
 5. 5.
  Netten oynamak da tavsiye edilir.yahoo/chess.
  ... kekovali
 6. 6.
  Satranç oynamak : Hayata başka pencerelerden bakabilme durumudur . Her ne kadar toplum tarafından " ineklerin oynadığı oyun " olarak adlandırılsa da her insanın öğrenmesi gereken bir zeka oyunudur. Eğer satrancı hayata indirgeyebilir iseniz , zaten hayatta da başarılı olmanız kaçınılmazdır. Örneğin; hayatta bulunduğunuz konumda her zaman kullanılmayı bekleyen " piyon nitelikli insanlar "vardır ya da kendinizi "satrançtaki at" gibi gizleyerek sinsi hamlelerle karşınızdaki insanı zor seçimlere zorlayabilirsiniz .Eğer hayatta vezir olamıyorsanız , piyon olmayı da kabullenmiyorsanız, şahınızı devirmeyi de bileceksiniz .
  ... gannicus
 7. 7.
  akıl ve zeka kullanmak konusunda sizi doruk noktalarına çıkaracak tahta üzerinde oynanan eski bir oyun. gereklidir oynamak lazım.
  ... u di
 8. 8.
  çok sevmeme rağmen oynayacak adam bulamadığımdan yıllar var ki oynamadığımdır.
  ... queen 4
 9. 9.
  bilgisayarla oynuyorsanız sizi ctrl-z kombinasyonunu kullanmaya davet ediyorum. gayri ahlaki ama en azından kafaları yemezsiniz. onun kadar logaritma hesabı yapabilmeniz imkansız ne de olsa...
  ... why you wanna trip on me
 10. 10.
  Satranç oynamak hem vakit öldürücü hem de kişiyi kotu düşüncelerden alikoyan bir şeydir.Eski bir satranç oyuncusu olarak soyluyorum hayatinizda hic birnseyi düzene sokmaz ama oynadiginiz donemde onla meşgul olduğunuz için başka olumsuz birşey dusunmezsiniz bütün dikkatinizi satranctadir.Kisa vadede depresyondan kurtarir geçici rahatlik sağlar ama uzun vadede boş iştir aslinda.
  ... baynobody