bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    (bkz: aradım mamafih bulamadım)

championship manager isimli oyun oynandıkça karşımıza çıkan ilginç olaylardır. oyun ne kadar uzun süre oynanırsa o kadar sapıttığı ya da ilginç olaylara yer verdiği için neredeyse her cm hastası kişiyi dumurlara sürükleyen olaylar vuku bulmuştur.

örneğin; cm 03-04'te 2043 yılında bayern münih'in ortasahasında hermann hesse, karl alex marx ve friedrich engels isimli oyuncuların bulunması gözlerimin faltaşı gibi açılmasına sebep olmuştur.

yine aynı oyunda real madrid'de "professor john mckenzie" isimli iskoç bir oyuncunun ortaya çıkması, ardından "sir jack haywards" isimli başka gudik bir oyuncuyla karşılaşmam.

2015 yılında osasuna'yı yönetirken fenerbahçe'de "alex van hooijdonk" isimli bir oyuncuya rastlamam. nihat kahveci'nin 2041 yılında real betis teknik direktörlüğünden kovulması, tayfun korkut'un real madrid'i la liga şampiyonu yapması.

2039'da "makato okamoto" isimli japon bir kalecinin ortaya çıkması ve ac milan'a transfer olduktan bir yıl sonra european goalkeeper of the year seçilmesi bunlara verilebilecek örneklerdendir.

2023 yılında parma'yı yönetirken brezilya'dan bulup getirdiğim 24 yaşındaki süper sol açığımı ac milan'ın transfer etmek istemesi ve bu transfer için 70 milyon euro vermesi. transfer gerçekleştikten 1 yıl sonra küme düşmesi ve serie b'de iken aynı oyuncuyu bana 6 milyon euro'ya satması. serie a'ya geri dönüş yaptıktan sonra aynı oyuncuyu 40 milyon euro karşılığında tekrar onlara satmam da beni şaşkınlık içerisinde bırakmış olan başka bir cm olayıdır.

en uç olanı ise 2010'lu yıllarda osasuna ile şampiyonlar liginde grubumda 11 puanla ikinci olmama rağmen oyunun ikinci tura çıkamadığımı iddia etmesi ve uefa kupasında yoluma devam etmem.

cihan haspolatlı'nın 12 milyon euro'ya inter'e transfer olup bir sonraki sezon avrupanın en iyi oyuncusu seçilmesi.
    12 ... avedis
  2. 2.
    Birde basligi "sasirtan santimetre olaylari" olarak okuyup, bak gene neler yazmislar demek var.
    1 ... extremeufo
  3. 3.
    "Gabriel batistuta'nın Fenerbahçe'ye tenkik direktör olması, ilk senesinde fenerbahçe'yi Türkiye Süper liginde şampiyon yaptıktan sonra ikinci sezon düşme hattından kurtarmaya çalıması" gibi hadiseler.
    (bkz: ben bugün bunu gördüm)
    1 ... kumsaldaserapgorenadam
  4. 4.
    maçı 3d * tadında seyrederkene benim kaleciden gelen degaja rakip oyuncunun ortasahada kafa vurması sonucu topun havada süzülerek benim kaleme gol olması, defansın ve angut kalecinin aynı benim gibi bu olayı şaşkın bakışlarla izlemesi.
    3 ... frontzen
  5. 5.
    dünya üzerinden olmayan bir insanı oyunun en iyi golcüsü yapmak özellikleri iyi değildir fakat her mac 2 tane atar.

(bkz: maxim tsigalko)
    -1 ... turkuzbizickicarpmaz
  6. 6.
    2048'de spartak moskova'dan dmitry kalashnikov diye bir adamın çıkması.

2004-2015 yılları arasında başarıdan başarıya koşturduğum, dünya kulübü yaptığım osasuna'nın bir sezon 3. olmam üzerine beni kovması.

(bkz: vefa istanbulda bir semt adıymış)
    6 ... avedis
  7. 7.
    maçın 4-0 bitmesi. ilginç olan kısmı ise 4'ü de kendi kalesine.
    4 ... cemmm
  8. 8.
    gebzespor'la şampiyonlar ligi şampiyonu olunması.
    2 ... peyderpey
  9. 9.
    1 yıl çalıştırdığım villarreal'de bütün kupaları alınca boşta bulunan fatih hocaya* assistant managerlik teklif etmek.imparatorun bu teklifi kabul etmesi sonucu yaşanan şaşkınlıktan sonra, yönettiğim portekiz milli takımında da fatih hocayı asistanlık görevine getirmek.(şimdi farkettim az hayvan değilmişim bende*)ve günlerden bir gün italya ile avrupa şampiyonası final maçına çıkmak.bu maçı 4 kez oynayan nickerim adlı şahsın hepsinde eline alması daha sonra 'lan bi de fatih'e yaptırak bakalım ne yapacak' sözüyle oyunu bırakıp go on holiday demek ve yemek yemeye gitmek..gelindiğinde ise portekiz:3-italya:1 skorunu görüp evin içinde bağıra bağıra halay çekmek..*****
    daha sonra 6 ay boyunca bu eziklik yüzünden oyuna girermeye utanmak da var tabii..*
    4 ... nickerim
  10. 10.
    alex de souza'nın pres yaptığını görmek. aslında cm ve fm serisindeki alex'le ilgili her şey. adam her sezonu minimum 30 gol, 30 asist ve 8.5 ortalamayla (minimum değerler bunlar tekrar vurgulamak istedim) bitiriyor.
    ... dersini almis da ediyor ezber