bugün

Buradaki en ben okudum öyleyim böyleyim üstünüm diyen insanlardan daha hoşgörülü ve sevecenler.
Geçenlerde Fatih çarşamba da(cübbelinin mekanı)kaybolup adres sormuş bir kişi olarak söylüyorum bunları.
Rabbim neden beni belçikanın bir köyünde yaratmadın ? Hayvanımı otlatayım, şarabımı içeyim ?
Kılık kıyafet özgürlüğü kişisel haktır. Anayasayla bu durum korunur. Kılık kıyafetten rahatsız olabilme lüksünüz yoktur. Solcu yobazlığının lüzumu yok.
laik bir ülkede olduğumuz için herkes istediğini giyebilir.
bünyede haşere görmüş etkisi yaratmaktadır.
insan insan olsun be kardeşim, dış görünüşün ne önemi var. Sene olmuş 2018 bırakın artık bu önyargıları lütfen!!!!
şortlu kadının rahatsızlık vermesi kadar saçma olaydır.
dinlerin yalan ve safsata olduğunu bilmeyen arap sevicilerin vazgeçemediği tiksinç bir rahatsızlık.
kapatarak teşhir nasıl oluyor anlayabilmiş değilim.
havaalanına bikiniyle girilemiyor, metroya bikiniyle binilemiyor kısaca plaj, havuz harici kamusal alanlarda bikini giyilemiyorsa, ibadethane dışında da dini kıyafet giyilemez.
dinini alıp havaalanına taşıma özgürlüğü istiyorsan, ben de slip ve terlikle gelince ses etmeyeceksin. ha bir başkası slipi de çıkarıp çükünü havalandırmak ister. madem sarıklınınki hak onunki de hak. ona da ses etmeyeceksin.
ama demokrasi bu değil.
kimsenin ne çüküne ne de kafa kesen tecavüzcü ışid kılığına tahammül etmek zorunda değiliz.
çagdaş insan güncel hayatta ne giyiyorsa herkes onu giyecek. yoksa yallah arabistana.
Milli mücadelede düşmanın yanında saf tutup mandaciliğı savunan zihniyetin hala aramızda olduğunu görmenin verdiği rahatsızlıktır.
bir yarı çıplak gezen kaşarın verdiği rahatsızlık değildir.
DiN GÜZEL AHLAKTIR. ANLAMAKTIR.
iYiYi KÖTÜYÜ DE ARTIK AYIRMAKTIR.
EN ÖN SAFLARDA ALLAHA YALVARIP YAKARMAKTIR.
iÇTEN SANADIR DUALARIM DiYE BAĞIŞLANMAKTIR.
bunlara tip tip bakınca biz dostuz mesajı vermek için selamun aleyküm diyorlar.

cevap vermiyorum iyice uyuz oluyorlar. içinden kim bilir nasıl sövüyordur allahın sevgili kulu.
var olan hededir.
Ayni sekilde kara çarşaflıların da verdiği rahatsizliktir.
toplumun ahlak sınırı aşılmadıgı ve benim özgürlüğüme müdahale etmediğin sürece diledigin şekilde gezebilirsin.
Eğer 1400 yıllık arap bozması sarığa inanç özgürlüğü goygoyu yapılacaksa, bende inancım ve özgürlüğüm gereği dal daşşak cıbıldak dolaşmak istiyorum dersem ses etmeyeceksin...
bakın ben dini inançları olan bir insan değilim.
Eski entrylerime göz atarsanız orada da görürsünüz.

Ancak, insanların kendi tercihlerine saygı duymak zorundasınız.

Anal sex, Islam dininde yasaklanmıştır.
Şimdi kadının birisi, sırf acı cekmemek için yapmak istemiyorsa, o da mı yobaz olacak?

doğu illerinde, sıcaktan korunmak için poşuyu kafalarına sararlar, sarık gibi görünür. bu insanlarda mı yobaz oluyor ? Bakın bu örneklerin din ile bir ilgisi yok.

kaldı ki, ilerici dediğiniz islam dini dışındaki dinlere mensup insanlarda, din görevlisi olan kadınların tamamının başı ve vücudu (yüz hariç) kapalı olmak durumunda. Ayrıca Bakire olmak zorundalar. Ne kadar gerici değil mi ? Onlarda Sex bile yasak. Erkekleri de, cübbe ile geziyor. onlarda ismi farklı tabi ama..

ben dini bir dille konuşmuyorum. diyorum ki, insanların tercihlerine saygı gösterin. tercih sebebi önemli değil. o insanın kendi kişisel tercihidir. ve sizin ahlakınıza, sizin özgürlüklerine kast edilmediği sürece, buna karışamazsınız.

Buna hakkınız yok .
Genelde beyefendi insanların giydiği gayet sevimli kıyafete karşı duyulan rahatsızlık ötesi duygulardır.

Kanun okuyan kokona mekanik bir şekilde kanun okuduğu ve maddi gerçeklere dayandığı için sesimi çıkaramasam da burada yazılanlar çocukken yaşanmış bazı travmaların dışa vurumu gibi görünüyor.
isterse müşterinin en yağlısı olsun dükkandan içeri sokmam. sevmiyorum öyle ilkel ilkel tipleri amk. yıl olmuş 2018 cübbe sarık ne lan deve çobanı.
ben canım istediği için sarık taksam, vatandaşın biri 600'lü yıllarda sarık taktı diye mi takmış olacagım ?
Ayrıca o insanın inancından sanane ?

bu insanın inancı, seni neden rahatsız ediyor ?
Diyelimki, tamam inancına karşısın ve inancı doğru değil.

Ulan alagavat. itici diyorsun.. sanane ? Görmek istemiyorsan bakma ?

Allah aşkına sokakta ne zaman senin giydiğin kıyafete karışıldı da sen başkasının kıyafetine karşıyorsun.

wien'de binlerce türbanlı gezen insan var. o kadar hristiyan arasında, o kadınlar türkiyede olduklarından daha rahat geziyor ve giyinebiliyorlar.

Nasıl bir akıl tutulması yaşıyorsunuz siz ?
insanlar, resmi görevler haricinde açık alanda giyeceği kıyafeti, toplumun ahlakını etkilemediği sürece kendi özgür iradeleri ile seçebilir ve giyebilir.

Kaldı ki, 1934 yılında Atatürk tarafından çıkartılmış olan kılık kıyafet kanununda da, siviller ile ilgili herhangi bir söylem mevcut olmayıp, sadece resmi din görevlilerinden bahsedilmiştir.

Dolayısı ile, bu kişiler diledikleri gibi giyinmekte özgürdürler.

Demokrasi, o sarık ve cübbeli 1 karış sakalı ile gezen adam ile, başı açık, mini etek giymiş, göğüs dekolteli bir kadının aynı vapurda karşılıklı oturabilmesinin temel sebebidir.

Eğer bu iki örnekte belirtilen kişilerden birisi, diğer kişinin kıyafeti hakkında yorum yapıp giymemesi gerektiğini belirtiyorsa, Demokratik hakkını elinden almak istiyor demektir. Ki bu da suçtur.
güncel Önemli Başlıklar