bugün

Şu an içinde bulunduğum bir semt. Eniştemin annesi burada oturuyor. Otobüs durağına da oldukça yakın ama bizim oradan üsküdar'a gelmek burayla hemen hemen aynı zaman alıyor. Bizim oradan 45 dakika falansa buradan da öyle hatta bizim oradan daha kısa sürüyor bile olabilir marmarayla.
şu an buradayım. yarın yenidoğan'a gidebilirim.
Sıkıntılı istanbul ilçelerinden biridir.
ulaşımı güzel bir yer. madenler metrosuna 3 durak gittiğimde gidebiliyorum. binaları da çok katlı değil genelde.
Hiç güzel bir yer değil.
eniştemin annesiyle babasının oturduğu, benim de şu an sınırları içinde olduğum bir semt.
Ara sokaklarında adres aradığım, ararken aklımı düşünme yetimi kaybettiğim semttir, çoğu binada pkk-dhkpc - ve her ne kadar Kürt terörist grup varsa adları yazılı olan yer.
Ulan bunlar istanbul da bile bunları yapabiliyorken bu devletin polisi kaç yıldır ne iş yapar diye sormadan da geçemedim.
Gazi mahallesinin mini versiyonu olan sancaktepe mahallesi. köy diyenlerde var.
faşizme, despotluğa, savaşa karşı duran insanların yaşadığı semttir. orada yaşamasam da, çok takdir ettim.

http://www.ozgurgelecek.o...3242736336481435833_n.jpg
sokaklarında DHKP, kobane, direniş gibi kelimeler yazıya dökülmüştür sarıgazinin. bilhassa kemal türkler Mahallesi civarı.

2 gündür ''biz ülkücüyüz diye bağıralım mı'' geyiği yaptık.

fazla yapacak bir şey yoktur sarıgazide. Hatta Sancaktepe nin tamamı aynıdır. en yakın Otel Samandırada fb tesislerine giderken. onu da kaç saat arayıp bulduk.

en büyük artısı yanınızda sevdiğiniz yada sevdikleriniz varsa o zaman güzel.

Kısacası, terör yuvası bir semt.
Oksijenden mahrum kalmış buram buram polisin halka sıktığı biber gazıyla doludur. Seçimde kaybedilmesin diye çevre semtlerle birleştirilip Sancaktepe ilçesi adı altında yok edilmeye çalışılınmıştır. ilçe merkezidir. Sol düşünce yaygın olup her an ne çıkacağı belli olmaz. En son emniyet müdürlüğünün sarıgaziye taşınacağı dedikoduları vardı ama bakalım ne olacak.
istanbulun en nezih ve temiz semtidir kötü olaylar pek yaşanmaz. tabi kürt ve türk solunun polisle her gün girdiği çatışma dışında. onlarda iyidir her eylülde festival düzenlenir sonra geleneksel olarak polis festivalin sonunda havaya ateş ederek halkı dağıtır.
bomboş bir semt.
yürüyerek 10 dakkalık mesafemde bulunan semt.
fiziksel açıdan çehresi değişmiş olsa bile içeriği aynı kalmış istanbul'un kırsal yerlerinden biri.
Sancaktepe Belediyesi'ne baglI olan, buradan kredi ile ev almak isteyenlerin alacaklarI ev icin "ruhsat iptali" olup olmadIgInI mutlaka bastan arastIrmalarI tavsiye olunan yer.

Subjektif olarak hayatImIn õnemli bir kIsmInI bir kaavsagIna gömdügüm semt.
bünyesinde yaklaşık 2 yıldır atıl bekleyen askeri lojmanlar, kentsel dönüşüm kapsamında patır patır patlatıldı. her bir lojman binası kurşuna dizilip devrilen asker misali yıkıldı gitti...

lojmanlar yıkıldı çocukluğum altında kaldı, ezildi, o heryeri kaplayan tozun toprağın içinde öylece yitti gitti...
pkk-mlkp-dhkp/c gibi terör örgütlerinin konuşlandığı ve hücre evlerinin barındığı bir istanbul beldesi. sancaktepe ilçesi içerisinde yer almaktadır.

geceleri tehlikelidir.
en kısa zamanda kalan bir kaç boş arsasını da kapatarak iyi kar elde edilebilecek bir yer. çok hızlı büyümektedir.
son 2 saattir bütün mahallelerinde elektiriğin kesik olduğu yerdir.
Son yıllarda daha bir güzelleşen fakat halkında pek bir değişim gözlemleyemediğim ilçe. Ne kadar fiziksel açıdan güzel bir ilçe gibi gözükse de eski tadı kaçmıştır. Bilhassa akp'nin iktidar olduğunu düşünürsek bu değişimi çok rahat anlayabiliriz.
yaklaşık 6 yıl kadar * içerisinde bulunan askeri lojmanlarda yaşadığım yerdir. burada yazılanlara bakılacak olursa oturduğum yere her gün saldırı olması gerekirdi ama ben hiçbir saldırı veya taciz hatırlamıyorum. yani denildiği kadar kötü bir yer değildir kanımca şahsen bence. * *
nedense solcuların birbirleriyle kavga ettiği ilçemsi yer.
bazı belgelerde "s.gazi" yazdığımda başkaları tarafından akla getirilen ilk semt, oysa ben sultangazi'yi kastedmiştim.
adının sancaktepe olarak değiştirilmesine karşı olanların "adıma dokunma adım sarıgazi" diye bir sloganı da vardır. çok değişti çook.