bugün

trafikte herkes işine gücüne gitmek için uğraşıyordur. trafik lambası kırmızı yanıyor ve tüm araçlar yeşil ışığın yanmasını beklemektedir.
sarı ışık yanar, o anda arka tarafta ki şoförlerden birisi veya bir kaçı, kornaya basmaya başlar. bu başlıkta öküz kalimesini o hareketi yapan şoföre diyoruz.
insanın o anda kontağı kapatıp, "aaa arabam bozuldu, çalışmıyor" diyesi gelmektedir.

bu vakanın bir ileri versiyonu daha vardır ki, o daha vahimdir. bunlar da öküz oğlu öküz olmaktadır. yine kırmızı ışıkta beklenmektedir. diğer yönden gelen araçların yeşil ışığı sönüp, sarıya geçince (ki bizimki hala kırmızıdır) bunlar başlar bu sefer korna çalmaya. neymiş efendim, diğer taraf duracakmış nasıl olsa, onlara sarı yanmış.
(bkz: sari trafik isiginin turkiye deki anlami)
renk körü olması muhtemel öküz.
annesinin karında dokuz ay nasıl sabrettiği merak edilen insan*.iki saniye kardeşim ölmedin ya...
insanın sabırlarını zorlayan insanımsıdır.bir de elini kolunu camdan çıkarıp hadi be gibi dayılanıyorsa kafa göz yarmak şart olmuştur...
eğer acil hastası veya hamile biri yoksa yanında %100 katkısız öküzdür.
levye manyağı yapılası insan.
sarı ışık zaten bir uyarı ışığıdır birazdan yeşil yanacak hazırlıklı ol anlamında. ama bu öküzler bu ikazı kendilerinin vermesinin trafiği hızlandıracağını düşünmektedir. yani aslında biraz haksızlık mı yapıyorz ne? adı üstünde öküzden bahsediyoruz, öküz ne anlar sarıdan kırmızıdan o sadece yeşili görür ve yeşili ister...
derhal şöförün yanında bulunan yangın tüpü ve bagajda bulunan takoz ile müdahale edilmesi gereken şöför tipidir...
şehirli olmanın ne olduğunu kavrayamadan, eşekten arabaya geçmiş eşşoğlueşektir.

(bkz: linç girişimini meşrulaştıran eylemler)
kırmızı yanarken kornaya basıp öndeki dalgın sürücünün ilerlemesini sağlayarak kaza yaptıran öküzlerin yanında buzağı sayılırlar.
bide bu okuzlerin 10. sira versiyonu vardir. isiklarda 9. siz 10. odur. taaa nerdeki isigin sari yanisini gorur ve kornaya basip el kol yapar.cikip ulen dallama napiyim ondekinin ustundenmi geciyim denilesi okuzlerdir bunlar.
(bkz: antalya nın şoförleri)
(bkz: sari isikta kornaya basmak)
(bkz: sari isik yaninca korna calan okuz)
(bkz: aramaya inanmak)
efendim bunlar (bkz: tabakhaneye bok yetiştirmek)için yanıp tutuşan insanlardır.* *
onlar her trafik lambasının kırmızı ışığının yanma süresini ezbere bilip , sarı ışığın yanıcağı saliseyi bilirler ve sizin yerinize ilk sırada olup bu hünerlerini sergileyemedikleri için size korna çalarlar.

evet evet erkektirler.
k.o.ç. başka bir şey demiyorum, ben bunları da gördüm çünki..
okuz diye dar bir pencereye sokmamak lazım hayvan diyerek geniş bir isim verilebilir. hatta hayvan oğlu hayvan da olabilir.
en kısa zaman süresi nedir sorusuna AN demek yerine kırmızı ışık ile yeşil ışığın yanması arasında duyulan korna sesidir diye yanıt veren yurdumun terliksi hayvanı
trafik canavari ismi verilen okuz oglu okuzlerdir.
önüne gelen öküz ünvanını haketmiş, aşmış hayvan.
(bkz: taksimde sarı ışıkta sallandırıcaksın iki tanesini bak bakim bidaha yapabiliyolar mı)
Önceleri öküzlük olarak başlayan hareket modeli daha sonra yaygınlaşan kullanım ile bir psikiyatrik rahatsızlık halini almıştır. Zira bu hareket modeli araştırmalara göre çoğunlukla istemsiz yapılmaktadır.
taksici olma olasılığı yüksektir. *
genelde bayan sürücüleri panikletmek için yaparlar.
öküzdür işte daha ne olsun sözlük.
güncel Önemli Başlıklar