bugün

içinde bulunduğum kederli ruh hali. yahu şu türkiye gibi üçüncü sınıf ortadoğu ülkelerinde herkeste mi bir sıkıntı olur anlamadım ki.

yani yüzün güzel, fiziğin de ortalama bir türk kadınından hallice, şöyle böyle bir şekilde idare edilebilirsin de; o dişler ne be canım? o dişler ne be bitanem? hayır bir de evet yeni fırçaladım diyor. doğalında bu renkteymiş falan falan. o an kafamda bitirdim zaten. hayır bari yalan söyleme di mi?

lafı uzatmanın fazla anlamı yok.

geberin.
Kemik rengi diye bir olgudan haberdar olamamanın verdiği bi bilgisizlikten kaynaklanır.

Her insanın kemik rengi farklı olduğundan her ne kadar dişlerini fırçalasa da beyazdan 2-3 ton koyu bir renk olabilir.
(bkz: diş beyazlatmak için beyazlatıcı macun almak)
Hamilelikte kullanilan antibiyotiğinde çoçuğun dişlerini sarı yaptığı söyleniyor. Dogrudur yani inanmk lazim.
Cahil cühela yazarın kendini rezil etmesidir. Bir de geberin demiş (bkz: götümün kenarı)
Bazı insanların diş renginin yapısal olduğunu ve bazı sararmaların fırçalamayla önlenemeyeceğini bilmeyen kişilerin öne sürdüğü iddia.
Diş beyazlatmanin klinik yolları var. Sanıldığı kadar pahalı da değil. Şahsen en rahatsız olduğum şey bakımsız dişler.