1. 1.
  zamanın ülkeden kovmadığımız için şimdi pişmanlığını yaşıyoruz. 8, 9 tane doğurup doğurup salıyorlar sokaklara.
  5 -2 ... papyonsuz
 2. 2.
  birisi kürtçü faşist tarafından katledilmiştir, diğeri türkçü faşistler tarafından lince uğramıştır. birisinin katledilmesi öbürünün lince uğramasını meşrulaştırmak için kullanılmaktadır. fakat her ikisi de sanatçıdır ve söyledikleri şarkılar yüzünden öküz kafalı faşistlerin boy hedefi olmuşlardır.

  not: eksilemesen şaşardım faşo cum.
  6 -10 ... 1977
 3. 3.
  linç sadece fiziki saldırıyla olmuyor. bir insanı hedef göstermek, onu bölücü ilan etmekte bir lincin ürünüdür. aynur doğan fiziki saldırıya uğramamıştır fakat siyasi olarak lince uğramış bir sanatçıdır.
  -6 ... 1977
 4. 4.
  gerizekalı insanların sarp öztürk ün katledilmesini meşrulaştırmak için aynur doğan ın maruz kaldığı linci meşrulaştırmaya çalıştığı ve kendi salaklıkları ortaya çıkınca '' kıçımla gülüyorum, bilmemne'' diye salak salak şeyler söyledikleri görülmekte. evet, ben de buna kıçımla gülüyorum. hatta sadece ona değil. sanatı bölücükle bir tutan bütün aptallara.
  ... 1977
 5. 5.
  bazı beyin yoksunları kürt faşistlerince katledilen sarp öztürk ü kullanarak aynur doğan a yapılan faşist saldırıyı meşrulaştırmaya çalışıyor. bunu dillendiren adamı da pkk yandaşı yapıyorlar. halbuki bunu dillendirmek için pkk yandaşı olmaya gerek yok. birazcık akıl yeterli.

  altı üstü sahneden indirilmeymiş. oldu güzelim. sen kadına kürtçe söyledi diye bölücü yaftası yapıştır, sonra bunu basit bir olay gibi yansıt. biz de salaktık tabi, yedik. bu saldırının kendisi zaten siyasi. bizim siyasileştirmemize falan gerek yok ki.

  hiç kimsenin sarp öztürk ün katillerini savunduğu falan yok. ama sarp öztürk ü katledenleri savunmamak adına aynur doğan a yapılan saldırıyı da meşrulaştırmak gibi bir çabanın içinde asla olmayız.
  1 -3 ... 1977
 6. 6.
  bir kürdü sahneden indirmekle bir türkü öldürmenin tamamen eşit şeyler olduğunu bu entari sayesinde öğrenmiş oldum, emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

  bir de

  "..söyledikleri şarkılar yüzünden öküz kafalı faşistlerin boy hedefi.."

  filan denmiş. peki siz solcular da zamanında söylediği şarkılar yüzünden ismail türüt'ü boy hedefi yapmamış mıydınız?

  son olarak dikkatimi cekti, muarızlarınıza "beyin yoksunu", "gerizekalı" filan diye hitabettiğinize göre, siz solcular kendinizi hakikaten çok akıllı filan sanıyorsunuz. acı gerçek ise bambaşka...
  4 -1 ... arbutus unedo
 7. 7.
  kürtçülerin de, kürtçülerin gönüllü propagandisti solcuların da şaşmaz bir taktiği vardır: "üstünlük kuramazsan eşitlik kur"

  mesela pkk'nın iğrenç cinayetleri suratlarına çarpıldığında önce bir diklenirler, eğer üste çıkamazlarsa "canım pkk da türk ordusu da aynı derecede katil işte, al birini vur öbürüne" deyiverirler.

  şimdi ustaca bir manevrayla sarp öztürk'ün öldürülmesini aynur doğan'a atılan yastıklara eşitlemişler.

  ülkemizin en iyi reklamcılarının solculardan çıkması boşuna değildir. bu tarz küçük puştluklar bu arkadaşların temel karakteridir.
  4 -1 ... arbutus unedo
 8. 8.
  linc girişiminin ne mana yı beslediğini göremeyen kişiliklerin her nedense hala ama hala faşistliği ilke edinmiş zihinlerin yaptırıma uğrattığı bir olay. ülkenin tepkini gösterebilme sorunu zaten ağır basmaktadır. özlük haklara saldırı değil tepki dile getirilmiştir. ayrıca linç edilen insan kurtçe cazz söyleyip konser sonunda yüzü boyalı şekilde gelemez. biyolojikman darp edilmesi gerekir. e linçte darp a bağlı birşeydir. bu nedenle asla ve asla linç girişimi olmamıştır. PKK gerici ve bölücü zihniyetler taşla katletmişlerdir. türkçülük akımını benimseyenler ise minder atmışlardır. olayları saptırmanın manası yoktur. aksi halde bölücülüğü ilke edinmiş olursunuz. uludağ sözlük yazarlarının her türlü fikre açık olduğu kadar , her türlü söylevsel faşistliğin de karşısındadırlar. aynur doğan ; sesi güzel yorumu güzel bir sanatçıdır. oradaki tepkinin aynur doğan'a değil pkk sempatizanı kürtleredir.
  (bkz: aynur doğan)
  (bkz: faşizm)
  (bkz: linç)
  (bkz: özlük hakları)
  1 -1 ... papyonsuz
 9. 9.
  unutulan bir gerçek de sarp öztürk aynı zamanda alevi bir yurttaşımızdı ki bu topraklarda yıllar boyu kıyım ve katliama maruz kalmış yine de türkülerinde bilgeliği, birliği, güzelliği dile getirmiş güzel insanlardandı. hiçbir sanatçı türk, kürt, laz, çerkez kendi dilinde şarkı söylediği için taşlanmamalıdır bunun her türlüsü faşizm ve dahası nifak tohumlarının yeşerip gelişmesini sağlayacak, her zamanki gibi 1980 öncesinde ve birçok kez olduğu gibi birbirimize düşmemize neden olacak eylemlerdir. ancak medya ve sözüm ona dünün sesi çıkmayan ama bugünün demokrasi havarileri ikiyüzlü, her tarafından çifte standart ve hakkaniyetsizlik akan vicdansız ve etik dışı tavırlarına artık son vermelidirler.
  1 ... inanna salome