bugün

siyaseti kahvehane köşelerinde atarlanan dayıların yaptığını zanneden insanlara göre ayar vermiş sayılmayacak cumhurbaşkanıdır. hakkını teslim etmek lazım.
zamanında erdoğan da peres e ayar vermişti, sonra ne oldu. mavi marmara gemisine askeri operasyon düzenlendi vatandaşlarımız katledildi sonra ne oldu? kınadı bütün dünya.

evet aferin bize, orda hayatını kaybedenlerden birisi abin, ablan olsaydı bu duruş için ne derdin? ayar verdik, kınadık, dünya karşısına dikildi.. ama böyle şeyler olmaz, sen bana somut örnek ver, bıktık sizin kınamalarınızdan, lafta kalan "ayar"larınızdan..

ben tek ayar biliyorum bu ülkede, onu da türk halkı verdi emperyalizme (bkz: kurtuluş savaşı)

bize okyanus ötesi kumandalı şakirtlerinizin gazete küpürleriyle gelmeyin, gözlerinin içi gülen bir çocuk gösterin, mutlu bir emekli gösterin biz de adam sayalım onlar anlaştık?
(bkz: cumhurbaşkanımızdan ayar alan sarkozy)
"one minute"yi hatrlatan durumdur. ama yinede insan içinden helal olsun yiğidi öldür hakkını yeme diyor.
gerçekten doğruları söylemiş ama sonuç ne, sistem türkiye'ye kuruluyor israil'in güvenliği için.
'gık' bile diyemeden füze kalkanların abd'nin belirlediği yerlere konuşlandırılacak.
neyin ayarıymış, kime ayar çekilmiş? ayarı kepceyle yiyoruz hala ayardan bahsediyorsunuz kuşbeyinli gafiller.

abd topraklarına en ilimli füze yerleştirilmişken, topraklarımıza yerleştirilecek füze kalkanlarının lafı bile edilmez/ettirilmez. sadece ufak capta gösteriler yapabiliriz zamanında israil'e yaptığımız gibi... şov kokan hareketler bunlar şovv.

bu iş bitti, sıra kıbrıs meselesinde.

yaşasın özgür türkiye!
bir de bunun dünya'ya ayar vereni var. mustafa kemal atatürk adı.
zaten yapması gerekeni yapmış cumhurbaşkanıdır. ab'nin kıbrıs konusundaki yavşaklığını uluslararası arenalarda dile getirmek, kendisine özgü değil, her temsilcinin yapması gerekendir.

bunu "bak, adamın departmanı değildi ama çıkmış söylemiş, sağolsun.." olayına getirmek gereksizdir.
ülkenin cumhurbaşkanı yapması gerekeni yapıyor, ülkemizi diplomatik bir toplantıda sözde müttefikleri karşısında en iyi şekilde temsil etmeye gayret ediyor ve birileri bundan rahatsız oluyor. ne günlere kaldık...

ateşli yorumcular, haydi alın dedenizin kırıkkale tüfeklerini kıbrıs'a hücum!
t.c. inin halihazırdaki cumhurbaşkanı abdullah gül´dür.

sözkonusu olan haberde benim de dikkatimi "yarın başka ülkeler çıkar, mevcut ülkeler değişebilir" tümcesi çekmiştir. cumhurbaşkanı´nın bildiği birşeyler mi vardır, ki "mevcut ülkelerin değişeceği" şeklinde bir ayrıntıyı orada lafın içerisine sokmuştur?...hangi ülkelerdir bu "şu an mevcut olan ama yarın değişecek olan ülkeler" ?...

hergün tv´lerde gördüğümüz bir başka müslüman kardeşimiz de b.o.p. nun eşbaşkanı olduğunu söylemişti. b.o.p. amerikan dışişlerinin ve pentagon un hazırladığı ve 21.yyılı "the american century" (amerikan yüzyılı) yapacak olan, ve herhalde ki sadece ve sadece amerikan çıkarlarına hizmet eden bir projeydi, ve bu projenin üzerinde 78´li yıllardan beri zbigniew brezinski çalışmıştı (başkan carter´in 1. danışmanıydı brezinski ve halen amerikan dış politikalarının en önemli kişisi sayılır.) ve biz böyle b.o.p. eşbaşkanlığından bahsettiği için o müslüman kardeşimize tepki göstermiştik.

şimdi cumhurbaşkanının bu sözüyle o sözü yanyana koyduğum zaman, verilen ayar bir yana, nedense içimden bir ses türk halkının cehaleti yüzünden çok kötü kandırıldığını söylüyor. içimdeki sese ben de habire "olur mu lan öyle şey, yanlış düşünüyorsun" diyorum, ama susturamıyorum kendisini.

inşallah benim içimdeki ses yanılıyordur.
''Doğrudur, Rumlar AB üyesi ve bu da hayatın gerçeği ama hayatın öbür gerçekleri de var. Mesela Rumlar adanın tamamını temsil etmiyor. Orada çözülmemiş bir sorun var. Tutulmayan sözler var. Bunlar da hayatın gerçeği. Çok doğru söylüyorsunuz, bu prensiplerinize saygı duyuyorum. Peki de Rumlar üye değilken, Sorunlarını çözmeden tam üye olunmaz kuralını çiğneyerek te Rumları niye tam üye yaptınız? Bu prensiplerinizi o zaman hatırlamadınız mı?
şu yukardaki cümleyi iyi okuyun! ayardır hatta ayarın dik alasıdır.
rumlar ab ye üye mi? üye.
fransa almanya ile birlikte avrupa'nın ortasına füze kalkanı yerleştiriyor mu? yerleştiriyor.
ap haber ajansı daha dün iran'a karşı füze kalkanı yerleştirdik dedi mi? dedi.
nato her durumda operasyon düğmesine ben basarım, karar yetkisi bizde dedi mi? dedi.
abdullah gül ne dedi? ''neden üye yaptınız rumları ab' ye''
ayarınızı sevsinler..
iki cümle bizim istediğimiz gibi oluyor, yüzümüze iki gülücük konduruyorlar, hemen mest oluyorsunuz, sonra da anamızı belliyorlar. uyuyun daha erken tabi...
(bkz: amerika nın türkiye yi sık kullanılanlara eklemesi)