1. 1.
  sarıkamışın çıkışında * sarıkamışa araba ile 5 dakika uzaklıkta olan pistlerdir.
  ilk gittiğinizde hafif bir eğimle biten bir açıklık karşılar sizi. burda kızak yapanlar, kayak ve snowboard öğrenmeye çalışanlar büyük yer tutar. arabanızı park ettiğiniz yerden ellerde kayaklarla telesiyeje gelir besmele çeker oturursunuz. ik telesiyeji çıkmak yaklaşık 6-7 dakika sürer. telesiyejden inip soldan aşağıya devam edebilir ya da sağ taraftan 2. telesiyeje doğru seyirttirebilirsiniz. ilk önce sol.
  sola döndüğünüz zaman ilk piste girmiş olursunuz. yeni öğrenenlerle doludur. başı biraz eğimlidir bu pistin. ortasında eğim artar hızlanılabilir. sonu ise eğer buraya kadar hızlanmadıysanız giderek sıkıcı hale gelen uzuuuuun bir düzlüktür. çok sakindir bu ilk pist. sonunda uzun düzlük biter ve en başta gördüğünüz hafif eğim gelir. sevinilir ve telesiyeje yönelinir.
  telesiyejle çıkıp sağa döndüğünüzde ikinci telesiyejle karşılaşırsınız. ona binip tıngır mıngır yukarı çıkarken 5. piste paralel gidersiniz telesiyejden indiğinizde 2 seçeneğiniz vardır: 3. piste giden yol ve 5. piste giden yol. ilk önce 3. pist.* kanımca en eğlenceli pisttir. arkadaşlarla yarış için idealdir. hızlanabileceğiniz, zıplayabileceğiniz yerleri mevcuttur. aynı zamanda en çok ihtimali sunan pisttir. yarısında 2. piste geçilebilir ki burası hız yapmak, bol karda sakin sakin dolaşmak, ormana girmek, karda gömülüp kalmak için ideal, herkesin girmediği bir pisttir. * yarısından az önce bol kara, dolayısıyla ormana giren bazı kayak izleri görünür sola giden. bu yol sonunda duvar gibi 2m yüksekliğinde bir yokuşçuk bulunan eski bir dere yatağıdır. yalnız girilmemesi tavsiyedir. kayaklar dönüşlerde dere yatağının duvarlarına saplanıp kalabilir ve çıkarması da hiç kolay değildir. 3. pist kalabalıktır bitişe doğru 5. pistle ve 2.pistle birleşerek telesiyeje ulaşır. telesiyejle tekrar çıkıp 5. piste girerseniz karşınıza kocaman bir yokuş çıkar ilk önce. slalom yapmadan inmek deli cesareti veya profesyonellik ister. küçük bir düzlükten sonra bir yokuşu daha vardır pistin. 5. piste giren yolu seçip, düz gitmeyip sola dönerseniz 6. piste girersiniz. en başında güzel bir iniş bulunan pistte inişten sonra onun yarısı kadar bir çıkış vardır. çıkmayı başarabilirseniz bir tabela gözünüze takılır: snowboardcılara aittir. tabelayı koydukları yerden dolayı tebrik edip görevlileri ilerlersiniz. burda aşağıya doğru inen yaklaşık 70 derecelik bir yokuş vardır. yere yatarak inmek en kolayıdır. 6. pist çok tenhadır hatta çoğu zaman ezilmez bile. ordan inebilirseniz 1. pistteki gibi ama küçük bir düzlüğe ulaşırsınız. 5. bittiği yer burdan 6. pistle birleşir. 6. pistin bittiği yerde ise solda kar motorsikleti yolu vardır. bu yol 1. pistin telesiyejinin altına çıkar ki bu yol da çok sakin ve huzur vericidir.
  hepsinde deli deli hareketler yapmak, kayağın üstüne yatmak, inerken fanta içmek, ellerinizle yerden kar fışkırtmak çok eğlencelidir. ayrıca bu pistler dünyanın en kaliteli karıyla bezenmiştir. *
  ... cunaurg
 2. 2.
  turkiyenin en kaliteli kayak merkezi. alp daglarina yagan kristal kar buraya yagmaktadir. totalde 10 pisti vardir ve hepsinin uzunlugu toplami 25 km kadardir. 4 teleskej bulunmakta ve 7-8 adet cafesi var. cevresindeki otellerde gayet kaliteli. cam ormanlarinin arasinda da kayak yapabilmek cok buyuk avantaj. 2800lerde rakimi mevcut ve cok soguk olur. kar kalinligi kisin 2 metreyi bulabilir. yakinlarindaki katarina kösku ziyaret edilmeli ve keklikderede balik yenilebilir. ayrica yazin soguksu bölgesinde piknik yapilabilir.
  ... cancancan90