bugün

3 saat kesintisiz ağlamak.
temmuzun ortasında arkadaşların "koş kar yağıyo" demelerine inanmak, heyecanla pencereden bakmak "aaa harbiden yağıyo lan" demek.
en büyük mallık sizi terketmiş eski sevgiliye mesaj atmaktır.
belediyenin açtığı çukura girip uyumak. sabaha kadar herkesin beni araması fakat bulamaması. sabah da hiç bir şey olmamış gibi eve girip çamur içinde kahvaltı sofrasına oturmak. sonradan çamurlu olduğumu farkedip, alkolün kanın içinde hala fink atması sebebiyle kıyafetlerle duşa girmek. sonra aynı ıslak kıyafetlerle banyodan çıkıp yatağa uzanıp " ne yapıyorum lan ben. " diye düşünürken uyuya kalmak. işin garip tarafı da aile fertlerinden hiç birinin tepki vermemiş olması. herkes paralize olmuş bana bakıyordu.
sabah ezanını telefonun zil sesi sanıp yanındaki arkadaşını telefonun çalıyor diyerek uyandırmak.
öğrenci evinde veya arkadaş ortamında felekten bir gece çalıp, kör kütük sarhoş olana kadar içip daha sonrasında arkadaşlarınızdan duyduğunuzda ben bunu yapacak kadar hayvan olamam dediğiniz hayvanlıklar.

komşunun kapısına dayanıp kız istemek *
cep telefonunu kaybettiğini sanmak. sonra cep telefonunu çıkartıp aslında kaybolduğunu zannettiğin cep telefonunun numarasını çevirmek. telefon meşgul çalınca çalınmış şüphesiyle çalana bir ton küfür etmek, sinirlenmek. 1-2 saat boyunca aynı işlemi tekrarlamak. sürekli meşgul olunca " lan ben bu kadar konuşmadım pezevenk. " diyerek sızma işlemini gerçekleştirmek. ertesi gün gülme krizine girmek. sarhoşluğumun özetidir.
hiç giymediğim elbiseme sarılıp, hiç giymedim diye vicdan azabından ağlamak.

nasıl ince bir ruh varsa.

rakı içtim ondandır.
tam sızmadan önce instagram'dan story kısmına bakayım denir. bende bir de kalp çarpıntısı var, alkollü iken daha da artıyor bu. story'den story'ye yol yaparken bir arkadaşın telefonu bir sola 45 derece, sonra sağa 45 derece, sonra tekrar sola 45 derece şeklinde yatırarak çektiği story'ye sıra geldiğinde, kalp çarpıntısının verdiği etkiyle de birlikte deprem oluyor sandım, ödüm bokuma karıştı. telefonla birlikte yataktan zıplayıp kapı eşiğine çömdğümü hatırlıyorum en son. kısa bir süre sonra aslında bir şey olmadığını anladım, önce arkadaşa küfredilir, sonra kendine gülünür ve olaysız bir şekilde yatağa geri dönüp yatılır.
şuur kaybı sonucu yaşananlardır. yıl 2005 henüz sınavların başlamasına 1 hafta varken yurtta kalan 7 öğrenciden biri "hazır sınavlarda başlamamışken dağıtalım biraz." fikrini atar ortaya.diğer 6 öğrencide çok afadersin sözlük şey varmış gibi atılırlar hemen. neyse sözlük 7 öğrenci kimisinin öğrenimi yeni yattığından kimisinin babası yeni para gönderdiğinden yani senin anlayacağın cepleri 3 5 gün boyunca dolu olacağından alışverişe çıkarlar. cipsler, çerezler, biralar, votkalar alındıktan sonra alkolün kesinlikle yasak olduğu yurda giriş yapılır. neyse sözlük herşey hazırlandıktan sonra oturulup içilmeye başlanır.alkolün yavaş yavaş etkisini göstermeye başlamasıyla bu 7 öğrencimizin yaşadıkları:
1. öğrenci: bu öğrenci arkadaşımız kafasını duvara vurmaya başlamıştır. kendisini durdurmaya çalışan arkadaşını da fırsattan istifade yolmaktadır.
2. öğrenci: sevgilisinden yeni ayrılan arkadaşımız kulağını radyoya dayamış bilumum abidik gubidik şarkılar eşliğinde ağlamaktadır. fakat kimse bu arkadaşı tınlamaz.
3. öğrenci: bu arkadaşımız çok afedersin sözlükçüm poposunu annemizin "misafir gelicek" dediği pozisyona getirmiş etrafındakileri seyretmektedir.
4. ve 5. öğrenci: valla mideni bulandırmak gibi olmasın sözlük bu saftirikler kusmaktadırlar.
6. öğrenci: en komiğide bu sözlük. bu aşk salağı arkadaşımız mutfaktaki tencereyi almış odasına götürmüş kapıyıda kapatmış sevgilisinin fotoğraflarını tencerede yakmaya çalışmaktadır. allah seni inandırsın sözlük tencerenin isini çıkarıcam derken anam ağladı. salak bi de her tarafı duman yapmış.
7. öğrenci: işte bu ben oluyorum sözlük acınacak durumdaki ben. 1 birayla bile sarhoş olacak yapıda bir bünyem olduğu için içmedim o gün sözlük. hay içeydim sözlük. duraydımda böyle içeydim. hiç işim yokmuş gibi ki yoktu. yok kusanı tuvalete götür. yok imzaya gelen yurt görevlisinden şişeleri sakla. kafasını vuranı tut. ağlayanı sustur. ağlanacak duruma geldim be sözlük ****
(bkz: bu da böyle bi anımdır)
Sigara bittiği için Winston müşteri hizmetlerini aramak.
barda künefe getirin lan bana diye bagırmak. *
abi bira koyyım mı diye soran arkadasa bardagın en üstünü göstererek az doldur şuraya kadar demek.
-tramvaya otostop çekmek.
(bkz: sidik yarışı)

ciddi ciddi. eğer bira içmişseniz kim daha uzağa işiyecek diye yapılır. rekorum 9,15. hakem olucak adamdım da harcanıyorum.