bugün

cumhurbaşkanı sarayının günlük harcaması 1 milyon 800bin tl olarak açıklanmış arkadaşlar bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ?
(bkz: tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bak)
diktatörler halkı açken sefa sürenlerdir. bence tanım süper uyuyor.
Saatte 150 bin ₺ harcama yapan sarayın tutarıdır.
bence bizim halkımız fazlasiyla hakediyor böyle bir başkanı.
https://www.youtube.com/watch?v=wSMbpHEs8ks bu halka ne yapsalar müstehaktır.
Bu konuda bir varsayım olarak şunu da buraya bırakalım.

(bkz: itibardan tasarruf olmaz)
1122 asgari ücret etmektedir.
Sarayin her gun gunku harcamasini 24 aileye bolusturseler.

365 aile 1 senede ev sahibi olur.
allah sonumuzu hayır etsin arkadaşlar.
emekli olana kadar alacağım maaştır üç aşağı beş yukarı.
bu kadar ahmak varken yemeyeni sikeyim dediğim ve az bulduğum tutardır.

en az 100 milyon tl olmalı. yoksa ye ye bitmez ki amk.
allah sonumuzu hayır etsin arkadaşlar. diyecek birşey yok
bunlar çerez parası bile değil..
Tasarruf tedbirleri ve enflasyonla mücadele açıklamaları yapıp bize espri olarak %10 indirimi dillerinden sayın maliye hazine ve bilumum devletin para işlerinden sorumlu bakanımıza alooo diyorum.
görmemişin oğlu olmuş tutmuş çükünü koparmış -şeklinde düşünüyorum.
tevfik fikret'in "aksırıncaya tıksırıncaya kadar yiyin." dizelerini yazarken hayal bile edemeyeceği bir israfın belgesidir.

bu arada istanbul'da yaşayanlar bilir.

son günlerde bütün metro duraklarındaki yürüyen merdivenlerin iniş bölümü kapalı. hepsi aynı anda günler boyu bozuk olamayacağına göre belli ki elektrik parasından tasarruf için çareyi milleti yürütmekte buluyorlar. saraydakilerin ejder meyveli smoothilerini rahatça yudumlarken yaşlı teyzelerle amcaların zorlukla yürümeyen merdivenlerden inmeye çalışmasını görünce insan üzülülüyor neyse ki ekonomi çoğeyi.
Oldukça az olandır. Ben olsam en az 5 milyon tl harcardım bir günde.
ayda 1000 asgari ücretlinin ücreti sadece barınma masrafı olarak kullanılıyorsa israfın boyutlarını düşünemiyorum.

amma tabi tl olarak harcama yapılıyorsa krize etkisi hiç yoktuır bu gibi harcamaların.

ahmet necdet sezer'i özleyeceğim ve hayırla yad edeceğim hiç akıma gelmezdi ama adam cb bütçesinin çoğunu hazineye iade ederdi be.
güncel Önemli Başlıklar