bugün

Ulan bu adam değil miydi Çok okuyan arkadaşlar şimdi sefilleri oynuyor diye. Kendince Okumanın gereksizliğini dile getiriyordu. Şimdi ise Sırf gösteriş için israf Yapılıyor milletin parasıyla.
http://www.sozcu.com.tr/2...era-ve-kutuphane-1255097/
Sanki soprano gelecek amk.
inşaatı yapanlara yığınla para kazandırmak, kazandırdıklarından da önemli bir miktar kendisi almak içindir.
ulan ben bu embesili nasıl donuzlamamışım neyse başka göt kılı varsa ağlasın donuzlayalım. maaşları iyi galiba göt kılları.
Hani opera günahtı ? şimdi opera mı yapıyorlar saraya? kaçak saray. kaçak saray.
Ülkedeki halk kütüphaneleri kapatılıyor ama saraya kütüphane yapılıyor, ilginç.

Diğer kütüphaneler kapatılmıyor olsa ve saray diye bir şey olmayıp direkt kütüphane ve opera yapılsaydı alkışlardım. Lakin gene olmadı, gene tutmadı.
Yapılırsa mis gibi olacak kütüphanedir.

Ama neden 650 milyon tl. Kaç m2 olacak bu yapı? Kaç kitap alınacak. Kaç salon. Standart bi avm 150 milyon tl civarı.

Yani artık o kadar güvenilmez bi yolsuzluk dalgası var ki 300e maledip kankanın şirketine 650 milyon tl verilecekmiş gibi his var içimde.

Kıçı kırık bi kutlama bile 63 trilyon tutuyosa bi bit yeniği var. Buda onun gibi işte.

Yoksa paralar kütüphaneye, bilime gitsin hiç önemli değil.
tutunamayanların bir yerşnde kütüphane önünde selim kitapların süs hali ile ilgili düşünür.
tipik burjuvazi davranışı.
fetih kutlaması ne ise bu da odur.
iflahımızı kesen vergilerin harcanacak yer bulamamasından, saraydaki hanedan eşyasını evine taşıtan zihniyete kadar bir sürü argümana konu olur ve fakat asla kitap okumak ve bilgi açlığı ile açıklanamaz.
Ulan opera yapılıyorsa gerçekten ve gerçekten ben sevgilimi alıp opera izleyebileceksem( bak aralarda şarap içmeyi geçtim) takdir ederim.
Ama 650 milyon ne hacı?
650 tane opera yapılır o paraya.
(bkz: rant)

yine kim bilir kaç kuruşa halledilebilecek şeyi birilerine peşkeş çektiler.

Pardon ya operayı bizden öğrenecek değiller tabi.
Bir filozofun dediği gibi eğer bir yerde yöneticiler kendi ihtişamını göstermek için saraylar,heykeller,ibadethaneler yapıyorsa orada halkın parası harcanıyor halkın emeği gereksiz şeylere gidiyor demektir. Bunu diyen adam seneler 3 haneli iken yaşamış ve bunu anlamış sene olmuş 2016 götüne kazık gibi giren vergilerin neye harcandığını görmeyen kör halkımız bunu görememiştir.
operadan anlasa, ya da okuduğunu anlama yeteneği olsa helal olsun derim ama, şu haliyle boşuna masraf...
operadan anlasa, ya da okuduğunu anlama yeteneği olsa helal olsun derim ama, şu haliyle boşuna masraf...
Vazgeçtim opera felan istemiyorum. O 650 milyonu öksüz, yetim, maddi durumu iyi olmayan çocukların eğitim, giyim ve barınma ihtiyacı için karşılayın.
Hangi sanat bir çocuğun mutlu olması kadar mutlu edebilir insanı.
Ensar gibi sapık vakıfları kapatıp, yoksul, çaresiz insanların eğitim alma, beslenme, yaşıtlarına özenme ihtiyacı duydurmayın, çocuklarımızı gönül rahatlığıyla salacağımız parklar, bahçeler, okullar, sokaklar sağlayın; sosyal devlet olun...
Gerisi her yer bize konser salonu, her yer galeri..
Sen toplumu böl böl böl, ülkeyi parçalanacak kıvama getir, sanata tükür, sanatçıyı hedef göster, gazeteciyi öldür, öğrenciyi kes, hoşuna gitmeyeni hedef göster, küfür et, sana benzemeyeni gücünle ez, sonra opera, sonra kütüphane.
Kütüphane ve opera kimi mutlu eder?
Seküler, eğitimli, sorgulayan bir bilince sahip olan kitleyi.. yani akp'li olmayan bireyleri, birazda bizim üzerimizden mi rant dağıtılacak acaba?
Bize de mi makarna yedireceksiniz?
Bize de mi kömür, bize de mi din, iman lan!
O salonda ismail türüt konserleri mi vereceksiniz allahsızlar.