bugün

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın müteahhidi Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcakın sözleridir. Saray inanın 1000 odalı değil. Kaç odalı olduğunu bilmiyorum. 450 bin metrekarelik büyüklüğü var. Yanlış bir iş olmadı. Cumhurbaşkanlığı Sarayı Türkiye’ye yaptığım ilk ve tek proje oldu. Sarayda kullanılan malzemelerin tamamına yakını yerlidir. Yerli malzemelerin kullanılması için büyük gayret sarf ettik. Çok az malzeme yurtdışından getirilmiştir ama projenin tamamında Türk mimarlar, mühendisler ve işçiler çalıştı. Birinci Köprü yapılırken de tartışıldı. Ancak bu saray Anıtkabir gibi Meclis gibi çocuklarımıza bir mirastır. Her çatı akar ama bizimkisi akmaz. Ne alttan nem alır ne de çatısı akar. Yapılırken 100 kere test edildi. Bizim için büyük onur, şeref ve gurur kaynağıdır. Çalışan tüm arkadaşlar da bunu gururla anlatıyorlar. Çocuklarımıza bırakacağımız bir mirastır. demiştir. Madem kaç odalı olduğunu bilmiyorsun be adam neden 1000 odası olmadığını idda ediyorsun dedirtendir.
Saymayı bilmeyen müteahhitlerin olduğunu göstermiştir.
Ne demek kaç oda olduğunu bilmiyorum? hakkat ergen lan bunlar.
bi süre sonra 1000 odalı ahır yapılacak saraydır.
H.P. Lovecraft'ın romanlarından fırlamış gibi duran bir sarayın kaç odalı olup olmadığı muhabbeti.

Lovecraft evreninde, odalar büyür, küçülür, evler bir iki odalı olur bir üç odalı, sokaklar uzar kısalır, bu Ak Saray da öyle bir şey anlaşılan, dördüncü boyuta geçmiş bir yapı, RTE gibi Peygamber nitelikleri taşıyan bir adama da böyle bir bina yakışırdı.*
999+1 kaloriferli.
ileride başları sıkışınca "Ne odası yahu odacık" diyecekler diye korkuyorum.
cumhurbaskanlıgı kompleksini sanki rte nin evi gibi yutturup utanmadan sanki rte köyünden akrabalarını getirip yatıracakmıs gibi bu oda muhabbetini yapmak olsa olsa alçaklık şerefsizlik birde kendi kemalit avanak tabanlarını ve milletin bi kısmını aptal yerine koymaktır...
müteahhid saray bin odalı olmadığını söylüyor ama kaç odalı olduğunu da bilmiyormuş :S
bir de çatısı akmaz, topraktan nem almaz diyor.

ee alsaydı, ortalama normal bir bina da almaması lazım zaten, alıyorsa yaptığın işte bir sorun var.
sanki toplu konuttan daire satıyor.

bir de köprüyle kıyaslamış ya, ak saray ankara'nın hangi semtlerini birbirine bağlıyor merak ettik şimdi.