1. 40.
  Günde 2 trilyon harcandığına inan biriyseniz tavsiyem

  Psikiyatri polikliniği ya da bir IQ testi dediğim durum

  2 trilyon TL, günde ?
  -2 ... isminiunutanadam
 2. 39.
  utanmasalar kuran-ı kerim'deki "israf haramdır." ayetini kitaptan çıkaracaklar da, daha henüz o seviyeye gelemediler.
  2 -1 ... abhartach lynch
 3. 38.
  Yeni Babaannem ameliyat olduğunda hastahanede bir bakıcı kadın tuttuk.
  Kadın bir deri bir kemik, koşuşturmaktan zapzayıf kalmış. insanları tuvalete götüren, altını temizleyen, dışarıdan iç çamaşırı getiren, gece kanepede uyumaya çalışan o kadının karşılığında kazandığı ücret ne peki ?
  50-100 tl.
  Haram ve yazıklar olsun bu korkunç israf ve yolsuzlukların ne kadar aktörü varsa..
  3 -2 ... nardaninciler
 4. 37.
  Olsun yol yaptı.
  2 ... kacindelivar
 5. 36.
  keşke daha iyi yönetecek insanlara bıraksalar da, biz vatandaş olarak aramızda para toplayıp karşılasak, ne olacak ki, 80 milyon insan günlük 25 kuruş verse karşılanır.. başta kalmaları daha büyük zarar, sarayda krallar gibi yaşalar ne olacak yani ona mı taktınız..
  -1 ... pi sayisini 3 alan mimar
 6. 34.
  Biz isyan etmekten bıktık , onlar harcamaktan , insanlar göz yummaktan bıkmadı.
  ... sadeceyanlizliklarkaldi
 7. 33.
  bazı arkadaşlarımız whataboutism safsatasına düşülüyor demiş. yerel seçimlerle ilgili konularda neden cumburbaşkanlığı bütçesinin fazla oluşunu argüman olarak kullanıyorsunuz demek istedi sanırım. ben böyle anladım.

  lakin burada bir safsata olduğunu düşünmüyorum. çünkü yerel seçimlerde cumhurbaşkanı sarayda oturmadı. sahaya indi. bunun bir maliyeti olmadığını düşünmek gerçekçi değil. bu maliyet de %233 artan cb bütçesinden karşılanıyordur muhtemelen.

  cumhurbaşkanı sahaya inmeseydi de argüman olarak kullanılabilir miydi ? kullanılırdı. her ne kadar belediye seçimleri bireysel yönetimin ön planda olduğu seçimler olsa da belediye başkanları, mensup oldukları partiden aykırı hareket edemezler. mensup oldukları partinin ilkelerini benimsiyor, parti liderlerinin yolundan gidiyorlar.üstelik ak parti için çok fazla bireysellikten söz edilemez. tayyip bey izin verirse tartışırım diyen bir belediye başkan adayından bahsediyoruz.

  dolayısıyla seçmen burada cb bütçesine, harcamalara, israfa bakmakta haklı. erdoğan sahada. belediye başkanlarının yapması gereken konuşmaları erdoğan yapıyor. ama cumhurbaşkanı sahaya inmese bile cumhurbaşkanlığının yaptığı lüks harcamalara bakıp, belediyelerde de bu harcamaların yapılacağı düşüncesiyle hareket edebilir seçmen. çünkü bu düşünceyi destekler veri var ortada. hem yerel yönetimlerde hem merkezi yönetimde.

  ben bu argümanda whataboutism olduğunu iddiasına şüpheli bakıyorum. bana yok gibi geliyor.
  2 -1 ... hubel
 8. 32.
  Ulan hala “2 trilyon değil” diye savunanlr var ilginç. Hadi olsun 10 milyon tl. Bu darboğazda yapımını geçtim, bu kadar şatafat zorunlu muydu? Ama sorsan itibardan tasarruf olmaz tabi.
  1 ... flat head
 9. 31.
  eski parayla mı aq. 2 milyon
  ... kazangap
 10. 30.
  Bu eski para yeni para karışıyor. Dolara çevirip söylersek ne ediyor.

  Bir açıklama.
  1 ... ali candan