bugün

türkiye'de başlıca trafik kazası nedenlerinden. sonucunda kurtulmak mucizelere kalmıştır artık.
hayatınızda başınıza gelebilecek en kötü olaylardan bir tanesi. yüksek bir yoldan aşağıya doğru yuvarlanmak. *
"festivale çağırılmışlardı, eğlenmeye ve de oynamaya gidiyordu ekip aydına. gittiler, eğlendiler, hatta o kadar çok eğlendilerki 100lerce belki 1000lerce fotoğraf çekildi. güldüler, kahkahalar attılar, otobüsü inlettiler hep beraber, davullar çaldılar gitarla eşlik edildi, türküler söylendi, kah göbek atarak kah hüzünlenerek şarkılar söylediler. festivalde oynadılar, beğenildiler, hediyeler aldılar, alkışlandılar. aralarında ilk gösterilerini yapanlar vardı, mutlu oldular çocuklar, onlar mutlu oldukça hocalarının suratında kocaman gülümsemeler oluştu, ekibin ablaları ağabeyleri coştu coşturdu, son gecelerini eğlenerek geçirmek istediler otele döndüklerinde. sabaha kadar sohbet ettiler, yine şarkılar söylendi, yine eğlenildi. tek bir odada 20 kişi eğlecenin dibine vurdular. son geceydi nede olsa, ailelerin yanına döneceklerdi ertesi gün.

ve 27 nisan 2008 saat 17.00 suları, manisa saruhan civarı müthiş kaygan yollar yola dökülmüş mucırlar yapılan aşırı hız atılan 3 takla sonunda yolun 5 metre aşağısında tam 34 kişi! dağılmış bir otobüs, yaralananlar, etraf kan gölü, ağlayanlar, yaralananlar, bapıranlar, çağıranlar, yaşanılan olayın şoku, yağmur yağıyor, etrafta saçılmış kostümler, titriyor herkes, herkes can pazarında... ambulans sesleri, hızla gidilen hastahane, acilde yapılan müdahaleler, ameliyatlar, dikişler, acıdan yakarışlar...

hayatın ne kadar kısa sürede elinizden kayıp gidebileceğini anladığınız zaman dilimi şarampolden yuvarlanmak. yaşadım, yaralandım, ama hayattayım sağlamım allah'ıma bin şükürler olsun, allah kimseye yaşatmasın, kısacık bir zaman dilimi, duyulan bağırışmalar ve aklınızdan hızla geçen bir milyon tane düşünce, yuvarlandığınızı görmek, bir yerlere sıkıca tutunmak, bir yerlere çarpmak ve can havli ile kendinizi dışarıya atmak, sevdiklerinizin o zavallı halini görmek, öldüklerini görmek..."

(bkz: sözlüğü günlük niyetine kullanmak)
(bkz: ben bunu yaşadım)
artvin il sınırları içinde meydana geldiğinde kurtulması imkansız kaza çeşididir.

görsel