1. 1.
  sarımsağın ve yoğurdun birleşerek oluşturduğu, iştah açıcı ama bir o kadar da kokulu sos.
  2 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  kızartma ile super giden yoğurt.ozellikle patates kızartması.tabi biber, patlıcan, kabak kızarmaları ile de guzel gider.yenilesidir fakat yedikten sonra yemeyenlerin yanına gidip konuşulmaması tavsiye edilir.tabii karşı tarafa işkence çektirmek istemiyorsanız o ayrı . *
  3 ... jagatai
 3. 3.
  bir numaralı makarna sosu.
  makarnanın kitabını yazan italyanların hala bu müthiş uyumdan habersiz olmaları garipsenen bir durumdur.
  evet kokar ama gülün de dikeni vardır.
  4 ... lusi
 4. 4.
  mantı ile can ciğerdir.
  2 ... insatiable love
 5. 5.
  muhteşem ikili diye adlandırabileceğimiz şey.
  1 ... live is life
 6. 6.
  mantı ve kızartmanın yanısıra bilimum sebze yemeklerinin yanına pek bi yakışan karışım. sarımsaklı çeşniyle yapılanları kokuyu bir nebze olsun azalttıklarından tercih sebebidirler.
  1 ... tinkerbell
 7. 7.
  üstüne tereyağlı biberli o iğrenç sağlıksız ama mükemmel sos dökülmedikçe öksüz kalacak vıcık.
  1 -1 ... vakanuvis
 8. 8.
  lezzet bileşimidir, normalde yemeyeceğim şeyleri seve seve yenilir bir hale sokar. haşlanmış karnabahar ve haşlanmış havuçun üzerine dökülürse lezzetli olur, rendelenmiş kerevizin üzerine dökülüp cevizle karıştırılırsa müthiş bir meze olur. süzme yoğurtla yapılan haydari rakı sofralarının vazgeçilmezidir. ağzı kokmasın diye mantıyı sarımsaksız yoğurtla yiyenlere oldum olası anlam veremedim, mantı onsuz eksiktir. kızartmaları mükemmel bir hale sokar. sarımsaklı yoğurt ve bilumum bahartlar karıştırılıp hoş bir cips sosu haline getirilir, cipse de gerek yok taze ekmek bandırılıp afiyetle yenir. fakat malesef yemeyen kişiye çok kötü kokar fazla tüketilmemesi gerekir.
  2 ... trink
 9. 9.
  muhteşem bir lezzettir, kokusu yüzünden sarımsak yememek büyük bir kayıptır. bir yiyen bir daha kolay kolay vazgeçemez zaten.
  1 ... betamax
 10. 10.
  Mantının, brokolinin, patlıcan kızartmasının can yoldaşıdır sarımsaklı yoğurt. bu üç yemekten biriyle birleşince dünyanın sekizinci harikası çıkar ortaya.
  1 ... pallas