1. 1.
    Bugün otobüste karşılaştığım süper babaannedir.

Bostancıdan otobüse binmiştim. Her şey normal seyrediyordu. istanbul trafiği bildiğiniz gibi, otobüs şoförü her zamanki gibi cool ve otobüs apış arası kokuyordu.

Bir kaç durak sonra iki tane cübbeli sarıklı genç bindi. Alkolsüz esans kokarken ellerinde ahşap tesbihler ile zikir çekiyor gibiydiler. Yüzleri beyazdı, bazıları buna 'nur' der ama çok çay içmekten kaynaklı demir eksikliği nedeniyledir bu durum.

Birden muhtemelen seks hayatı uzun yıllar önce bitmiş, ilk gördüğünüzde dahi dededen chp'li olduğu anlaşılabilecek bir teyze arkadan seslendi.

"işte bunlar şeriat istiyor".

Kimse bir şey anlamadı. Sesini biraz daha çirkefleştirerek tekrarladı.

"işte bunlar şeriat istiyor dedim size. Bu adamlar türkiye cumhuriyeti'nin geleceğine kastediyor. Size yedirmeyeceğiz bu memleketi" ve daha bir sürü lakırtı.

Garip olan ise gençlerin hiç cevap vermemesiydi. Bilirsiniz normalde hemen demogojiye başlarlar.

Teyze'den gaz alan bir kaç genç galeyana gelerek adamlara bağırmaya başladım üstlerine yürüyecek gibi oldular. Hemen girdim araya. "Durun sakin olun" falan derken ortalık biraz sakinleşti. Sarıklı gençler baya korkmuşlardı. Yüzleri daha da nurlanmıştı. Bana baktılar. Teyzeye baktılar. Gençlere baktılar.

"What the fuck is going on" dedi. içlerinden uzun olanı. "Whatttt?" Diyebildim. Teyze ve diğer gençler direk off-side. Kısa olan devam etti. " We are united kingdom citizen bro. What's this?" Falan dedi. Allah'tan ingiliz aksanına yabancı değildim. Lse'de okurken iyice alışmıştı kulağım bu aksana.

"Take it easy bro" dedim. Tam bir türk aksanıyla.ve ilk durakta gideceğiniz yer burası diyerek indirdim çocukları.

Sonra da teyze'yi ve çocukları ıslattım biraz. Gözlerini yerden kaldıramadılar. Haklıydım tabii ki.

Sadece diyeceğim biraz saygı... iyisiyle kötüsüyle biz türk milletiyiz. Şimdi birbirimize sahip çıkmazsak ileride çok geç olabilir. Ve bir atatürk daha gelir mi o da garanti değil.

Edit: g harfini aklıma "göt"leri getirdiği için pek kullanmayı sevmiyorum. Bağışlayın.
    1 -1 ... herze muharrir