1. 1.
  istanbul'un ürkütücü gettolarindan birisi. ümraniye'nin komşusu.
  2 -3 ... laz pacino
 2. 2.
  içerisinde askeri lojmanlar ve alanlar bulunur.
  1 ... say
 3. 3.
  genelde alevi ve kürtlerin yaşadığı yer.
  2 -1 ... lumpiya
 4. 4.
  bir getto olmasına rağmen ürkütücü olduğuna katılmadığım,
  bazı iett otobüslerinde hala sarıgazi köyü diye geçen semt.
  ilçe olabilecek büyüklüğe erişmiştir.
  hatta içerenköyle birlikte ilçe yapılması düşünülmektedirr.
  lakin halkı bunu istememektedir zira.
  ilçe olması demek jandarma bölgesi olmaktan çıkıp polis güvenliği altına girmesi anlamına gelir.
  bu da çoğunluğu alevi kürt nüfusundan oluşan bu yerleşim de pek istenilen bir durum değildir.
  1 -1 ... gozluklu kedi
 5. 5.
  gelişmeye çalışan bir istanbul semtidir. büyük bir çoğunluğu doğu kökenli olan bölgedir.
  1 ... esprimakinasi
 6. 6.
  son yıllarda gelişmekte olan bir semtdir... gazi mahallesi, mustafa kemalden sonra istanbulda sosyolist insanları barındıran bir semttir.. sarıgazi halkının çoğunlu doğu kökenli olmakla beraber, iç anadolu ve karadeniz kesimin insalrıda yaşamaktadır... son seçimlerde akp elde etiği bir semtte dönüşmüştür... akp zihniyeti ile çevre düzenlemesinden başka bi boq yapmamışlardır... düşünün gelişmekte olan sarıgazinin daha alt yapı sorunu çözmeden, görüntü yaratarak;

  - " aa helal olsun adama çalışıyo... kaldırım filan yol iyi oldu" diyen zihniyetinde örneklerinin teşkil ettiğini kanıtlamıştır akp... son zamanlarda gelen oldumu bilmiyorum ama, sarıgazinin trafik sorunu dahada artı.. sancaktepe gb bir isim verdiler.. halka danışılmadan.. halk istemediği halde.. sokak isimleri değiştirldi ve abzurt isimnlerle adlandırılıyo... ve devlet dairelerinde bundan dolayı yaptırdığımız işlemlerin uzamasına neden olunuyor... otobüs faslına hiç gelmiyorum.. ilçe olduğu halde çalışma saatlerinde aynı rezalet devam etmekte... 18 sene önce geldiğimde camur yığınaydı ama insalar olsun, çevredeki yaşam olsun güseldi.. varoştu ama yaşanılabilecek bir yerdi... şimdi gelişen ve yozlaşan bir sarıgazi war... hoş artık sarıgazi tarafı mazide kaldı.. sancaktepe..
  1 ... suicidal depression
 7. 7.
  aysenur yazici 'nin yillarca medyada calisip, yaptigi birikimler neticesinde nihai ev sahibi oldugu semttir.
  Ek not: pek cok yeni yetme, yerden bitme, bir de kendilerince ya da birtakim sisirmece sifatlarla lanse edilen disi cok ici kof medya mensuplarinin ve medya ile isbirligi yapan sarkici, manken, yok iliski yok celiski uzmanlarinin paraya para demeyip, beykoz villalarinda, bebek'de , ulus'da bulunan evlerde ikamet ederken, aysenur abla icin geliyor icimden "adaletin bu mu dunya"
  2 ... hece ozturk
 8. 8.
  insanlarıyla istanbula yakışmayan varoş semti.nüfusunun büyük çoğunluğunu dhkpc pkk tkip gibi illegal örgüt sempatizanları oluşturur.istanbulda barınılacak en son yerlerden biridir.
  1 -6 ... tribal enfexion
 9. 9.
  2009'da ümraniye'den ayrılıp sancaktepe ilçesinin merkezi olan belde.
  1 ... cemali
 10. 10.
  2009'da ümraniye'den ayrılıp sancaktepe ilçesinin merkezi olan belde. kartal'dan gitmek isterseniz 132s'ye binmeniz gerek.
  1 ... cemali