1. 1.
  (bkz: gilets jaunes)
  ... daikokuten
 2. 2.
  Sarı yelekliler dünyaya hiçbir şey öğretmese bile şunu öğretir: Gerek politik geçmişleriyle gerek sınıf çıkarlarıyla bir araya gelmeyecek insanların, ortak düşmana karşı belirli bir eylemde bir araya gelebilmesinin önemi. Türkiye bunu sadece Haziran hareketinde yaşayabildi. Burjuvazi ve partileri bu sayede kontrolü kaybetti ve ''kaos!'' diye çığlığı bastı, ama tekrar ''düzen''i sağlayabilmesinin öncüllerinin de böyle bir geçici ittifakın zaaflarında yattığını unutmayalım. Yönetme sanatında tecrübeli burjuvazi bunu her zaman kullanır. Onu sadece devrimin amaçlarını edinmiş, kendi partisini tanıyan ve onun direktifleriyle hareket edebilen sosyalist bir işçi sınıfı ile onun peşinden sürüklenen ezilen ve sömürülen kitleler yenebilir. Siyasette de siyasetin devamı olan iç-savaşta da. Ne var ki hayat devrimci yükseliş anlarında böyle keskin sınırlar çizmiyor, yani ordular bir yerde hazır beklemiyor. Önemli olan hep daha fazla kitleye ulaşmak ve onları devrimin bilinçli saflarına, programına ve partisine katmak, yenilgiyi önemsizleştirmek, bir sonraki atılımı ''bir eylemden diğerine aktif devrimci bir hat'' çizerek hazırlamak, ölümüne savaşılacak ve tek hedefi iktidarı ele geçirmek olan saldırıyı örgütlemek. Herkes sarı yeleklilerin veya gezicilerin o anda daha güçlü bir düşmana karşı yenilebileceğini öngörebilir, ama yenilgi gelirken ve geldikten sonraki baskı ve gericilik yıllarında, şimdi Fransa'nın tersine Türkiye'de olduğu gibi, devrimci çalışmanın nasıl sürdürüleceğini, devrimin derinliğine etkisinin ve devrimci örgütlenmenin nasıl korunup geliştirileceğini, sınıf mücadelesinin yolunu vb bilmemiz ve uygulamamız gerekir. Biz yapmazsak kimse yapamaz.
  3 -3 ... azad teyr
 3. 3.
  Oc yelekliler. Bizdeki gezici teröristler gibi.
  2 -14 ... o rus bu rus
 4. 4.
  kendimi althusser gibi hissediyorum. hani kendisi hastanede olduğu için 68 olaylarını takip edememişti de kendisine iletildiği şekliyle yetinmiş ve onun üzerinden de analizler yapmıştı onun gibi. ben de yoğunluktan bunları takip edemiyorum. ama bu yorum yapmama engel değil. eved.

  efendim bu goşist küçük burjuva devrimcilerini boş verelim. biz devrimin ontolojik liderliği etrafında birleşelim. zira küçük burjuva dönüşümcülüğüne karşı dayanmamız gereken payanda budur. zira emekçinin gerçekleri ile goşistlerin gerçekliği telif edilemez. eved.
  -1 ... cunku ask yazilgandir
 5. 5.
  ''Sefalet eken öfke biçer''

  sarı yelekliler

  konulara pek hakim değilim fakat bu söz hoşuma gitti.
  5 -1 ... mcbule
 6. 6.
  Arkasında Atlantik var yani birleşik krallık ve Usa

  Usa, Avrupa'nın bağımsız ordusu olsun diye lobi yapan Fransa'ya göz dağı veriyor ve aslolan natodur, ne bağımsız ordusu natoya devam diyor

  Birleşik krallık Brexit pazarlığında elini güçlendirmeye çalışıyor

  En son Fransız ihtilalini tetikleyerek 100 yıl savaşlarının intikamını almış dışardan yenemediği en büyük rakip hanedanlığı Fransa'yı; adalet özgürlük eşitlik diye insanları kandırarak tasfiye etmiş ve Fransa'yı içerden düşürüp dönüştürmüştü, birleşik krallık

  Bugün Fransa demek yarı birleşik krallık demektir . Yani Atlantik işgali altında bir ülkedir Fransa .
  3 -2 ... isminiunutanadam
 7. 7.
  fransız kızılbaşları.
  2 -1 ... pietro pacciani
 8. 8.
  Terörist namussuzlar.
  1 -3 ... mbappe for president
 9. 9.
  Yine bir kitle "düzene baş kaldırı" "devrim" falan denilerek yağmur duasına çıkmış.

  Sizi yönlendiren o üst aklın sizin bağımsızlığınıza önem verdiğini falan mı sanıyorsunuz?
  Sizin yaşantınız onların umrunda mı?
  Gerçekten vadedilen şeylerin gerçekleşeceğini mi sanıyorsunuz?
  Tiyatro sahnesinde bir figürandan başka bir şey değilsiniz.
  Fillerin tepişmesinde ezilen siz olacaksınız.
  Boş davalar boş ölümler.

  Ha bu arada
  Yağmur duasına çıkan çamuru göze almalı.
  2 -5 ... vatansever terorist
 10. 10.
  Bu örgütlenmenin Arkasında yine yahudilerin parmağı olduğunu düşünüyorum. Yoksa bu kadar organize olamazlardı. Hatırlayın, arap baharını da sonradan siyonistlerin attığı binlerce sms yönlendirmişti.
  9 -5 ... gazeloglu