bugün

her yemeği güzelleştiren süper tat. yoğurtla birleştiğinde dünyanın en güzel sosu meydana geliyor.
çok yendiği zaman çişinizin sarımsak kokmasını sağlayan yumrulu bitki.
en kalitelisini çinlilerin ürettiği (ben öyle gördüm), tansiyonu yükselenler için düşmesine yardımcı olan sebze. kötü kokması haricinde lezzetli ve sağlıklı sebzedir.
yenilmemiş ortamda kokarca etkisi yarattığınız dişli sebze.
pişirildiği zaman koku yapmayan bitki.
Vampirlerin korkulu rüyası.
yiyen insanların kendinden başka insanları hiçe saydıkları nimet. neymiş efendim sağlık için önemliymiş. günde bir paket sigarayı devir sonra sağlık diye milleti rahatsız et.
"toplum arasına çıkılmadan önce yenilmeyecekler" listesinin " 1. maddesi olan ağır kokulu bitki.
(bkz: maydanoz)
- abi yarin sarimsak yiyip okula gelecem zihni aciyormus.
+ hmm iyi güzel.
- abi nbr?
+ ulan bu ne koku boyle!!!!
- ya zihni aciyor ya yarim kilo yedim daha cok kafam calissin diye.
+ .iktir git ulan!
sackiran hastalarinin ozellikle alip kafalarina surdugune sahit oldugum agır kokulu bitki.
merkezüssü kastamonu taşköprüdür...
hipertansiyona ve ateroskleroza karşı etkili olduğu bilimsel olduğu kanıtlanmış bir bitkidir. Antimikrobiyal özellik gösterdiği için uzun süre muhafaza edilecek gıdalara katılmaktadır. 1821 yılında marsilya'da bir salgın sırasında 4 kişi cesetleri taşımakla görevlendirilmiş ve bunlardan hiçbir hastalığa yakalanmamıştır. bunun nedeni ise sıvıda bekletilerek yumuşatılmış sarımsak ve şarap karışımı "viniagre des quatre voleurs" adlı bir içecektir. Bu karışım bugün de mevcuttur.
ataların gelin edildiğinde bile kokusunun kırk gün çıkmadığını tespit ettikleri muhteşem bitki.
sabah binilen otobüslerdeki yaşlı amca ve teyzelerin, sabah-öğlen-akşam usanmadan tükettiği, kokusuyla değil insanoğlunun vampirin bile kökünü kurutabilecek potansiyele sahip, bu kadar pis koktuğu halde nasıl sırıtabilir diye düşünüğüm insanların midesinde hazmedilmek üzere bekleyen besin maddemiz.
yedikten sonra ağızda ki kokuyu gidermek ve ağız içini ferahlatmak için karanfil önerilir.
sarmısak şeklinde yanlış kullanıldığı çok olmaktadır. doğrusu budur: sa-rım-sak.
cacığa apayrı anlamlar yükleyebilen faydalı bir sebzedir.

(bkz: cacık)
bir yerde cacığın pezevengi.
cilde giden kılcal damarlara kan akışını sağlayarak cildin ve saç derisinin beslenmesine yardımcı olan bitki.
sarımsağı gelin etmişler kırk gün kokusu çıkmamıs.
kokusunu gidermek istiyorsdanız; birkaç parça maydonoz yemeniz yeterli olacaktır.
ellerinize sinen kokuyu gidermek için ellerinizi limonla ovuşturun.
yedikten sonra ortaya çıkardığı o keskin kokuyu hesaba katmassak sıklıkla tüketilmesi gereken oldukça faydalı bir bitkidir.tansiyona ve kolestrole iyi gelmekle birlikte bilinen en güçlü afrodizyaktır.
(bkz: osuruk sesi)
yüce allahın bir lutfu mudur yoksa bir cezası mı anlayamadığım bitki. lutfudur, zira bir çok hastalığın şifasıdır ama koku olayı işi biraz bozuyor.
güncel Önemli Başlıklar