bugün

bazı insanların, ışığın değişik açılarla kişinin yüzüne yansıması sonucu sahip oldukları göz rengi. kürt kökenli arkadaşlarda görülür çoğunlukla *. etkileyici durumlardandır.
kürt olmayanlarda da görülen göz rengidir. esmere gitmez. sarışına yakışır.
sarı göz =
*turuncu giyince turuncu olan
*sarı giyince sarı
*amaaaaa kahverengi ve yesil arası alaksız bir tonda kabız rengine çalan birsey giydiğinizde aynen pok rengi olan gözrengi:)) sekil a:)
gerçekten sahip olan bir arkadaşım var,kızın gözü bildiğin sarı,saçıyla falan aynı böyle baktığında.
tanım:sarı olan göz rengi.
estayzubillah altıma sıçızlarım.
bal rengidir o. *
gerçekten var olan gözdür. yıllarda inkar ettiğim fakat sonuçlar %99,99 çıkınca kabullendiğim göz rengim. kedi gözüne benzetilmesi kaçınılmazdır.
(bkz: yalan mı söyleseydim)
(bkz: başlığı görünce kendini tutamamak)
sarılık belirtisi olan gözdür. yani gözbebeği değil de korneası sarı olandan bahsediyorum.
hiç görmediğim göz rengidir. allah görmeyi nasip etsin.

(bkz: karamel rengi göz)
ela (a.q.).
yoktur. olsa olsa bal rengi göz olabilir o.
bir gri göz değildir.
kahverenginin biraz açığıdır. özellikle akşam güneşi altında sarıya çalar. kiminde güzel durur.
kedi gözüdür. insanda doğal yollardan bulunması ancak genetik mutasyonla olasıdır.
Kedilerde görülen göz rengidir. insanlarda ela göz güneş ışınlarının etkisiyle sarı gibi durur delice aşık olabileceğim göz rengidir.
Sanırım bende olan goz. Aslında gözlerim açık kahverengi ama sag gözümün ciddi anlamda ela gibi olduğunu söylemeden edemeyeceğim. Bildigin ela lan. Hatta sabah uyandığımda aynaya her baktığımda yine ela olmuşundan bu diyorum. Hatta annem iki gözüm renkli diye kedi gözlü der bana (Van kedisi misali)

Geçenlerde yakın bi kız arkadaşımla oturuyoruz bana dedi ki gözlerin sarı. Lan ne alaka diyorum, güneşlen alaka kuruyorum sonra. Kısacası sarı goz yok sadece açık kahverengi ela arası biz goze sahip kişilerin güneş ışığının direk gözüne dokunması ile gözlerinin bu renk aldığını söylemek doğru olacaktır. Güzeldir ama hep boyle kalmak biraz korkunç olabilir. Sarı ne lan ?

Tabi bal rengi buna dahil degil cok yakın bir arkadasım bu goz rengine sahip inanılmaz harika birsey Adamın gözleri lan. Utanmasam gay olsam asık olurdum amk sırf gözler icin.
Bal sarisi olmaktadir geneli.
supernaturalde sarı gozlere sahip olduğundan sarı göz diye adlandırılan şeytan.
benim göz rengimdir. bildiğin sarıdır. inanamayıp tekrar bakanlar da vardır. az rastlanır , değişiktir
nereden bakarsan bak, bende olmayan gözdür.

ya mavi ya da yeşil duruyor ama bir türlü sarıya çalamıyorum. üzgünüm...
albino hastalarındaki kırmızı ve mor göz kadar güzel olmayan göz rengidir.
şimdi benim gözüm ne renk çözemedim. dış tarafı bariz bir yeşil ortası ise açık kahverengi ışıklı ortamda gözüm ela oluyor ışıksız ortamda köyü kahve. bende ortalamasını alıp göz rengime sarı diyorum bundan sonra.

not: kendimden başka kimsede görmedim.

zorunlu açıklama: sarıyı andıran göz rengi.
tam sarı değil, sarıya dönük kehribar rengidir o. amcam da sarıya dönük ela göze sahiptir.
Bir "yeşil göz" değildir.
Sarılık belirtisidir. Gözün beyaz olması gereken kısmı sarı olur.