1. 1.
  sapkın olma durumunu anlatan bu türkçe sözcük doğru yoldan ayrılmış olan insanalar için kullanımaktadır.
  ... boş yazar
 2. 2.
  genellikle sapiklikkelimesiyle karistirilan ifadedir. Sapıklık sistemsiz ve bilincsiz davranıslar icerirken, sapkinlik bireyin kendi iradesiyle, kendine sunulan "dogru yol" dan, normlardan, kurallardan, genel yargilardan sapması ve kendi icindeki yolculuga cikma cesaretidir.

  "Evlen cocuk sahibi ol para biriktir, iyi bir tüketici ol, ev al araba al emekli ol ve öl " seklindeki moderndünya onermesinin disinda da bazi yasantilar oldugunu bilen ve bu yasantilara cesaret eden insan sapkindir. Ozgurlesmenin yollarından biridir
  (bkz: cehenneme ovgu)
  (bkz: delilige ovgu)
  (bkz: bdsm)
  ... papaya
 3. 3.
  belirli bir toplumun kanunlarından, benimsenmemiş davranış biçimlerinden ve normlarından sapma şeklinde ortaya çıkan bir tür davranış biçimidir.
  1 ... lanetlizeynep
 4. 4.
  insanın kendi kendine eziyet etmesi bize doğru gösterilen şeylerden sapmaktır. örneğin; transvestizm, sadizm ve cinsel sapkınlıklardır. heryönde olabilir hayatımızda...
  1 ... sahra35 5
 5. 5.
  kendinden başka herkesin ahlak bekçisi kesilmek. dinimizce uygun degilciler
  ... kararverenekadarvazgeciyorum
 6. 6.
  Porno çeken insanlarda görülebilir örneği.
  ... mmjkfa7
 7. 7.
  içgüdüsel olarak bize verilen şeylerin üstünü baskı,korku ve şiddet ile öreterek öteleme çalışmasıdır. Örtme işlemi sırasında patlama yaşandığı zaman ise sapıklık denilen şey ortaya çıkmaktadır.
  ... one night stand
 8. 8.
  insanliktan cikmanin baslangici. mesela bu evrenin diyalektik bir duzen icinde sonsuza kadar muthis sekilde varligini devam ettirecegine inanmak gibi. sonra bir de zitliklarin varliginin evrenin duzeni icin gerekli olduguna inanmak gibi.

  allah muhafaza insani mumin gorunumlu brahman yapar bu dusunceler. sonra minik minik tanriciklara inanmaya baslarsiniz gul gibi cemaatciyken.
  ... yarmagul
 9. 9.
  ingilizcesi "Heresy".
  ... azmhyr
 10. 10.
  http://alkislarlayasiyoru...ketleme-ve-zorlama-kurami
  1 ... geregiyok