bugün

http://www.bira.gen.tr/sapikinek/
Sapık inek'i Tanıyalım, Sevelim, incitmeyelim!

1994 Barış, bir arkadaşıyla serviste oturmuş Bad Religion dinlerken, yaw ben de grup kurmak istiyorum, der. Arkadaşı kendi grubu için yetiştirdiği bir vokal olduğunu isterse onu kullanabileceğini söyler ve ertesi gün Okan'la Barış'ı tanıştırır. Hemen diğer elemanlarda bulunur ve Okan'ın vokal Barış'ın gitarist olduğu Somersault grubu kurulur. (Baterist Sakarya civarı barlarının efsanevi bateristi Mete. Bass gitarist daha sonra Dismorphia'yı kurup sonra bu işleri bırakan Yiğit'tir).
1995 Somersault'ın demosu çıkar . Tür Punk müzik ve sözler rezalet ama şimdi ki Sapık inek 'in habercisi yani bir gariptir. Okan lise sonu okumaya Balıkesir'e gider. Grup sona erer, elemanlar üniversite sınavına hazırlanmaya başlar.
1996 Okan Hacettepe Beslenmeyi kazanıp Ankara'ya geri döner. Barış Odtü Makina'ya girer. Karar verirler yeniden müzik işlerine başlarlar. DeePunk ismiyle yeniden müziğe başlarlar. Üniversite sınavının birikimiyle vokal biraz sertleşir, Okan ikinci gitarı çalmaya başlar. Ufaktan Bad Religion tarzı Punktan Exploiteda kayarlar. Sözler Türkçe ve yine bi gariptir. Abazanlık Türküsü, Pislik, Ruhsal Abazanlık, Metalci Kız tarzı isimli eskiye oranla biraz daha karmaşık ve sert müzikler icra etmeye başlarlar. (Baterist Onur-Cidesphere- gruba dahil olur. Henüz kendisi lisede okumaktadır lakin o yaşta bile mükemmel çalmaktadır. Bass gitarist sürekli değişmektedir.)
1997 Odtü bahar şenliği seçmelerine katılırlar. Fakat Led Zeppelin dışında hiç bir şey sevmeyen insanlar vardır o zaman ki Müzik Toplulukları yönetiminde ve Punk rifflerinin üstüne abaza abaza diye böğüren DeePunk seçilemez. Barış ilk aşkını bulur ve her anını onunla geçirmek istediği için müzik ile olan ilgisini keser. DeePunk biter. Okan Barış'a gıcık olur.O şarkılar hiç bir zaman kaydedilmez. (Barış sonradan Okan'dan özür dilemek amacı ile o zaman ki riffleri düzenleyip albümün son şarkısı olan Tezek'i yapar.)
1998 Okan'ın da ilk aşkı başlar. O da Barış gibi herşeyi boşlar. Okan ile Barış 24 saat içip Tiamat ve Anathema dinlemeye başlarlar. Müzik ile ilgili hiç bir şey yapmazlar, bütün gün kız arkadaşlarıyla geçer. Fakat ilişkilerde ufaktan bozulmaya başlamıştır. Okan yeter ulan der ve Brutal Dissection grubuna vokalist olarak girer. Barış'ta feci kavgalar içindedir ve Okan'a yine müzik yapalım karı kız yalan der. Brutal Dissection o dönemde Bass gitarist aradığı için, o da Bassçı olarak gruba dahil olur. Daha ilk stüdyo da Baterist ismail'in de kendi kafalarından yani dengesiz ve gereksiz olan şeyleri seven biri olduğunu fark ederler.
1999 Gitarist Caner oluşan bu üçlüye uyum sağlayamaz. Sonunda ortamın gerildiği bir anda Caner'i gruptan atarlar. Fakar Caner grubun asıl elemanı ve isim babasıdır. Gider ve ismin hakkını noterden üstüne alır. Bunun üzerine elemanlar toplanır ve bir grup ismi ne olamaz ne olamaz diye düşünür ve Sapık inek ismini bulurlar. Değişmez kadro Okan-Vokal&Gitar, Barış-Bass ve ismail-Bateri oluşmuş olur. Tür dengesiz, komik, bir garip grind core olur. Hemen Smells like teen pussy adlı demoyu çıkarırlar, Konserler vermeye başlarlar. Konsere gelen Yetkin isimli bir genç Non Serviam dergisi için bir röpörtaj yapar ve verdikleri cevaplar sayesinde grup birden ünlenir. Aslında insanların çoğu müzikle değil isimle ve de röpörtajlarda verdikleri cevaplarla ilgilenmektedirler.
2000 Konserler sürer. Röpörtajlar sürer. Nerdeyse yapılan her konserden teklif almaya başlarlar. Tüm dergilere röpörtaj verirler. Müzik topluluklarının eski yönetiminin mezun olduğu bir dönemde Barış boşluktan yararlanıp yönetime girer ve Odtü de metal konserleri de olmaya başlar. Sapık inekte her konserin ayrılmaz bir parçasıdır. Yeni kız arkadaşlar bulunmuş hayat mutlu ve güzel gitmektedir.
2001 Grup Orgasmic Moron Generation isimli albümü kaydeder. Mikserin başında Erkan - Suicide - vardır. Albüm kaydından kısa bir süre sonra mezun olan Barış master için Almanya'ya gider. Ve 2 senelik bir durgunluk dönemi yaşanır.
2002,2003 Barış Almanya'da yalnız ve bunalım dolu günler yaşarken, Okan ile ismail okul bitirme telaşındadır.
2004 Barış masterı bitirir Türkiye'ye döner. Gaz bir şekilde her konsere çıkarlar. Albümü basarlar, mutlu olurlar. Aralıkta Barış ve ismail askere gideceği için yine duraksama günleri başlayacaktır. Askerlik dönüşü yine aynı türde devam ederler mi bunu anlatıcı bilemez..
2005 Barış askerden döner, Okan askere gider.

Ecnebicesi Disclaimer olan bir Sapık inek Savunması Açıklaması

Sapık inek elemanları olarak biz her şeyde bir mizah öğesi bulmayı pek severiz. Açık sözlülükten dürüstlükten samimiyetten pek hazzeder; rock star havalarını, müziği çok ciddiye alanları, eğlenmeyi bilmeyenleri, ciddi insanları sevmeyiz. Herkesle dalga geçeriz, lakin yanlış anlaşılmasın kendimizle de dalga geçeriz. Amacımız hep asık suratlı siyahlar içinde ki metalci imajını yıkmak, metal konserlerine gelen insanları gülümsetmektir. True Metal miş, metal dinlemiyorsan arkadaşım değilsin gibi beylik lafları da hiç sevmeyiz. Gerektiğinde düğünde göbek atar clubta kıvırtırız. Rakı içip Orhan Gencebay dinleyip hüzünlendiğimiz de olur, Angelo Badalementi dinleyip felsefe tartıştığımızda. Tek arzumuz her ne kadar David Lynch sevse de insanlar, bir gün kabul etsinler ki en çok izledikleri film Hababam Sınıfı'dır.
karı kız ayarlamak ve onlara hayat tecrübesi kazandırmak için kurulan müzik grubu.