1. 1.
  valencia'nın sarı saçlı, karizmatik, tecrübeli ve yetenekli kalecisi. la liga'nın en istikrarlı file bekçilerinden biri.
  2 ... chilavert
 2. 2.
  Bir kalecinin sahip olması gereken özelliklerin hemen hemen hepsini bünyesinde barındıran, deneyimli, başarılı ve jübile vakti yaklaşmakta olan Valencia file bekçisi.
  ... entropi
 3. 3.
  onca tecrubesine, karizmasina ve hala kuvvetli olan reflekslerine ragmen milli takimda casillas yuzunden kizaga cekilen kaleci.
  ... dmjoes
 4. 4.
  bire birde iyi olmayan fakat penalti da cok iyi olan valencia kalecisi.
  ... spiritualized
 5. 5.
  koeman ın valencia nın başına geçmesi ile takımın kaptanı albelda ile birlikte takımdan uzaklaştırılan zat-ı muhterem...valencia dan önce bir dönem real madrid in de kalesini korumuşluğu vardır.
  ... cengelkoy
 6. 6.
  acaba saçlarının rengi orjinal midir diye hep merak ettiğim kaleci. 2002 dünya kupası için japonya'ya gittiklerinde otelde ayağına parfüm şişesi düşürmüş ve ayağını kesmiştir, bu yüzden oynayamamış ve kaleyi iker casillas'a bırakmıştır. ayrıca iki şampiyonlar ligi finali görüp ikisinde de şampiyonluk görememiş talihsiz kalecidir.

  1 ... madrid ulku ocaklari reisi
 7. 7.
  futbolu bırakmıştır. euro 2000'de fransa ile oynanan çeyrek final maçında zinedine zidane'dan yediği frikik golü sonrası kameraya attığı o mahsun bakışlarıyla yürekleri dağlayan, ocağımıza ateş düşüren bir yiğit... yolun açık olsun...
  3 ... pulemjot kalashnikova
 8. 8.
  1929 'dan bu yana yediği gol/ çıktığı maç oranı en düşük olan kaleciye verilen ricardo zamora ödülünün 4 kez sahibi olmuş kalecidir.
  ... sopartacus
 9. 9.
  Euro 2000 maçlarında ispanya kalesini korumuş kaleci. Geçenlerde trt 3 te fransa ile oynanan çeyrek final maçının tekrarını verdiler. Zidane dan yediği golü bir kere daha görmüş olduk. O günleri tekrar hatırladık. Fransa ya 2-1 kaybetmişlerdi.
  1 ... liverpoolmlt
 10. 10.
  sarı saçlarından sen suçlusun kişisi, efsane kaleci.
  saçlarıyla, ismiyle , kurtarışlarıyla her şeyiyle efsaneydi. tek şanssızlığı bir diğer efsane iker casillas ile aynı dönemde oynamalarıydı.

  2002 dünya kupasında ispanya kalesini koruyacaktı, daha yeni yeni milli takımın ilk kaleciliğine ısınmıştı fakat dünya kupası öncesi evinde ayağına traş losyonu şişesi düşünce dünya kupasında oynama şansını kaçırdı. onun yerine ise henüz çok genç olan casillas forma giydi ve bir daha da yerini hiç kaptırmadı.  edit: evinde değil milli takım kampında geçirmiş kazayı.
  3 ... hondureno