bugün

beşiktaş taraftarının bir kısmının hislerine tercüman olmuş eski kaptan.
(bkz: bobo yu aldı sol açık oynattı eşekoğlueşek)
(bkz: sanlı kaptan)
1962-1963 sezonunda beşiktaşta oynamaya başlıyıp, 1975-1976 sezonuna kadar beşiktaşta kalmış efsane futbolcudur.
ASLEN TRABZON LUDUR. BIR DIGER FANATIK BESIKTAS LI TRABZON LU ICIN (bkz: SINAN ENGIN).
(#1533628)

edit : entry silindiğinden mütevellit ;
http://www.youtube.com/watch?v=zdP_Z4eyai8
11 kasım 2008 trabzonspor beşiktaş maçı nı tarafsız gozle yorumlayan trabzon dogumlu eski futbolcu.
kendisi trabzonspor un maçta ustunluk falan kuramadıgını yan toplar ve uzaktan şutlarla beşiktaş ın uzerıne gıttıgını belirtmiştir.
kaptan iyi de başka turlu nasıl bır ustunluk kuracaktı ki trabzonspor? tabela yazarı oldugunu daha once farkedememiştim , özür.
beşiktaş'ı ve şampiyonluğunu an itibariyle staddan lig tv'de kalbiyle yorumlayan, zaman zaman duygulanan, gözleri dopdolu, büyük kaptan.
futbolculuğunu bilemem ama okuyup öğrendiğim kadarıyla beşiktaş için çok çok büyük bir isim dolayısıyla saygısızlık etmek istemem. benim yazacaklarım ve derdim yorumculuğuyla ilgili;

abi sen daha konuşmayı bilmiyorsun, yorum yapmak senin neyine. sen konuşurken ağzından tükürükler fışkırıyor, dişlerin her an karşındaki adamın kafasına fırlayacakmış gibi oluyor. hiçbir insanı dış görünüşü ile ilgili yargılamamak gerek tabii ki. zaten bende sana karşı oluşan bu antipatinin sebebi fiziksel özelliklerin değil galatasaray ile ilgili söylediklerin. yapma abicim, gözünü seveyim sen sadece beşiktaş konuş. rijkaard' ın adını filan alma ağzına. yaşlı başlı adamsın saygısızlık etmek istemem ama bizim sözde galatasarylı yazarlar zaten yetiyor bize bari sen yapma. oldu mu güzel abicim, canım abicim benim öpüyorum seni.
An itibariyle ntvspor radyoda sevimli bi sekilde hayatini anlatan eski futbolcu.
zamanında babamla aynı gazete de spor yazıları yazan ve beşiktaş ta kaptanlık yapmış efsane 10 numaralardan.
yıllardır ortalarda görünmeyen kaptanımız.

ses ver kaptan...