bugün

kreator'ın gaz parçası phobia'ı dınleten his.
(bkz: paranoya)
(bkz: sanki)
bir sonraki level kendini fatih sultan mehmet zannetmektir.
(bkz: Biri bizi gözetliyor)
insanın bazen içinden geçirdiği durumdur. sürekli izleniyormuşsunuz hissine kapılırsınız bir an, yoldaysanız arkanıza dönüp dönüp bakar, sözlükteyseniz ben butonuna tıklayıp, Son kötü Oylanan Entryleri'nizi ve Son iyi Oylanan Entryleri'nizi kontrol edersiniz.

(bkz: bi kedi gördüm sanki)
(bkz: evet evet bir kedi gördüm)
paranoya durumudur.

örnek:

sabahtan beri 20 entry girdim bu entry sözlüğün içindeki durummudur nedir dendi. silindi.
(bkz: the truman show) misali hayatların yaşandığı günümüz dünyasında insanoğlunun mütemadiyen hissetmesi olası durum...büyük birader kim pekii???
paranoyak olmuş insanın sıkça sarf ettiği cümlelerden sadece biri. *
nedeni: çocukken izlenilen filmler ve anaokulu, ilkokulda yapılan arkadaş şakaları *
bazen ıssız ve karanlık sokaklarda,bazen de kalabalık yerlerde görünmez bir gözün bizi takip ettiğini hissederiz.arkamıza dönüp bakmaya cesaretimizi topladığımız an,bizi izleyen kimsenin olmadığını farkederiz.peki bunun nedeni nedir?
yapılan araştırmalar baskı ve stres altındaki,özellikle kafasında bazı sorular ve sorunlar olan kişinin gerçeği yanlış algılayabildiği gerçeğini ortaya çıkarttı.ileri derecedeki bir psikolojik rahatsızlık olan şizorfenideki halisünasyonlara benzemese de,kişinin beyni olumsuz koşullarda desteği olmayan,hayali algılamalar yapabilir.