bugün

yarım saat beklediğin otobüs geldiğinde binmeyi unutmak.
alkol sonrası kül tablasını boşaltayım derken küllükle beraber çöpe atmak, ertesi gün evde kül tablasını aramak ve sonrasında çöp kutusunda bulmak..
uzun bir zaman izmir'de yaşayıp toplu taşımaya binerken kentkart kullanıp,daha sonra Bursa'da bukart çıkarmak için gittiğin yerdeki adama kentkart çıkarmak istiyorum dediğin zaman adamın tuhaf bakışlarına aldırış etmeden saniyelerce adama neler oluyor gibisinden bakmak.
mesela evden çıkıp arabaya gittikten sonra direksiyon başına geçmesi gereken kişini sağ ön koltuğa oturmasıdır. anında farkedildikten sonra hemen direksiyon başına geçilir ve araba çalıştırılarak gidilecek yere gitmek üzere yola çıkılır.* **
-yurtta kendi odama kapıyı vurarak girmek.
* entriye eksi vermek.
arkadaşınızın telefon numarası sizinkiden sadece son iki hanesi farklıdır, onu arayayım derken kendinizi arayıp akabinde telefonu açmanız ses gelmeyince de işletiyorlar herlade diyip sinirle kapatmanız. *
üstünüze üstünüze gelen köpeğe :
- tamam gelme bak çok iyi anlaşabiliriz. sakin olmalısın.

demek gibi şeylerdir.

(bkz: evet yaptım)
şoföre münasip bir yerde inecek var demek isterken muhteşem bir yerde inecek var denmesi.
arkadaşımın evinin kapısını anahtarımla açmaya çalışmam hem de içerden.. dalgınım dostlarım dalgınım dalgın ahah!
öğle vakti iyi akşamlar demek.
Kız; Selam diyince , iyiyim sen nasılsın diye atlamaktır.
Dialoğu kitler.
15.kattaki merivenden kaymak
kaynar suyu bacağa dökmek
gaz kaçağını çakmakla anlamaya çalışmak vb .
(bkz: sen mi geldin)
yatarken görüşürüz demek.
kek yaparken hızını alamayıp, yumurtayı karıştırma kabına değil çöpün içine kırmak.
şakasına ev telefonunu çaldırıp gidip açmak ve alo demek. yaptım oldu.
onunla her karşılaşmamda yaptığım salaklıklardır. * *
az önce bütün gün uyuyamamış arkadaşı "uyuyor musun" gibi salakça bir soruyla uyandırmak.
alışılagelmiş bir olaydır.
tıktık
+kim o
-ben

sen kimsin ulan.
çalıştığı ortamda telefonları ''... ben'' diye açmaya alışan kızın kendi cep telefonunu da ''... ben'' diye açması.
üzerindeki kazağı dolapta aramak.
elindeki telefonu bulamamak.
eve gelene geldin mi demek.
nerede diye sorulan eşyaya orda demek
-nerede?
orada lan * *
usb flash bellekle sigara yakmaya çalışmak. allahtan kimse görmedi. lan?
ev telefonunu arayıp nerdesin demek. (bkz: bunu yaptım bir kere) * *
iş yaparken mouse yerine elin sigara paketine gitmesi.
güncel Önemli Başlıklar