bugün

bir arkadaşımın söylediğine göre nasa'nın yaptığı işmiş.

kendi yorumumu katacak olursam, tüm dünya için en azından şimdilik hayaldir ve gereksizdir. koskoca nasa'nın rapidshare'den dosya çekmesiniyse aklım almıyor, çok hoş lan.

--spoiler--
- houston part10 boş çıktı aq
+ dostum link ölü
- boş çıktı diyorum ya lan iki saattir
^ olmidi dosya senin ananı skiym
+ torrent kraldır usta
- o da çok yavaş abi ya
--spoiler--
Dosya indireyim derken modemi indirmek gibi bir şeydir.
Download işlemi internet hızıyla doğru orantılıdır ve internet hızı aslında evimize kadar gelen internet kablolarının veri aktarabilme hızıdır. Buradan yola çıkarsak saniyede 1 tb indirebilmek global anlamda mümkün değildir evinizin yan odasına bir data server kurarsanız ve kendi odanız bacak kalınlığında süper iletken bir internet kablosu döşerseniz o kurduğunuz server içindeki dataları saniyede 1tb hız ile indirmeniz mümkün olabilir yalnız ticari internet sağlayıcılarından böyle bir hız beklemek hayaldir. Nasa yapmışsa eğer nasa bünyesinde yani sadece kendi kapalı ağları içinde mümkün olabilmiştir yani nasa çalışanları saniyede 1 tb hız ile torrentten oyun film indiremiyorlardır.
dosya değil youtube indirilir.
Bilgisayarın hızının yetişemeyeceğidir. Lan zaten normal bilgisayarlar en fazla saniye de 100mb lik işlem yapabiliyor.
(bkz: spermle yapılan veri transferi)
öyle bir internet hızı olsa bilgisayarlarda sadece önbellek ve ekran kartı kullanılır şöyle ki.

yeni çıkacak işletim sistemleri. işletim sistemleri sahip olan şirketlerin sunucularında sadece okuyabilme biçiminde tutulur. kişisel bilgiler ve ayarları , bu işletim sistemleri n şirketleri tarafından ücret ödeyip kullanan kişiye bir profil oluşturur.

kullanılan programlar ve oyunlar işletim sistemlerin şirketleri arasında anlaşma doğrultusunda çalışması, torrent ve diğer korsan yazılım olaylarına karşı önlem almış olur.

sabit diskte bulunan işletim ssitemler geçersiz hale getirilip sadece orjinal kullanım dediğimiz ücret karşılığında kullanılan ( daha doğrusu profil satın alan diyelim ) kişiler rahatça işletim sistemi kullanılır. fakat her pc nin rahatça bağlanabileceği bir 1 tb değerinde bir internet olması gerekir ve aynı şekilde 1 tb upload hızı de önemlidir.

böyle ram denen donanımı kaldırmış oluyoruz.

öyle teknoloji gelişecek ki. internet hızımızı ram olarak kullanabileceğiz.

böyle projeyi googlela sunsam o elifin muz hikayesini hayallerini söndürmüş olurum.

not: bu fikrin hakları saklıdır. izinsiz hiç bir şekilde kimseye sunulamaz.
100 yıl sonraki neslin internet üzrinde yapacağı işlemdir.
indirmek sorun degil ben o hizda indirmeyi aninda yaparim ama sorun indirmekte degil indirdiklerini nereye depolayacaksin kardeşim 3 katli bina buyuklugunde bellek gerekir.
'' NASA’nın Ay ile lazer ışınları üzerinden iletişim kurma deneyi olan LLCD sunumu sırasında bir rekor kırıldı. Dünya ve Ay arasındaki 384,400 kilometre mesafede lazer ışınları kullanılarak 622Mbps veri transferi gerçekleşti.''

Bu haberi okuduktan sonra inanırım artık hatta yakında superonline bunun içinde kampanya başlatırsa şaşırmamak lazım.
güncel Önemli Başlıklar