bugün

Boş beleş bir insan olma ihtimali yüksektir.

Belkide futboldan başka bir şey bilmiyen öküz gibi bişeydir.
boş deyil de, beleş kısmı doğru.
ressam, heykeltıraş, ahşap oymacı olarak bugüne kadar, "aha paraya bah amk" diyeceğim bir miktara herhangi bir eser satamadim. herkesler, "bi resmimi çizittirsene, şöyle bi biblo yapiversene, evin duvarına şöyle kocaman yağlı boya manzara şeyediversene" derdinde amk. ulan o boyanın tüpü kaç para biliyon mu sen? tamam sevdiğimiz insanlar müstesna, onlara hediye bab'ında zaten yapıyoruz da, iki günlük tanıyan adam dedimi böyle, insan sanattan soğuyor.
van gogh bile açlıktan ölmüş işte, dahası ne!

futbol sevmem.
Sergilere gitmek edebiyat ile ilgilenmek şiir sevmek bunlar da "ilgili" olmaktır. Sanat hayatın içinde olan bir şeyken onu soyutlayarak bir azınlık uğraşı gibi gösterme zihniyetini anlamıyorum.
x-art izleyen erkektir. hardcore sevmez.

edit: karikatür sanatını severim evet.
görsel
queen'i sevmedikten sonra isterse natürmort çalışsın.
(bkz: götüyle tablo yapan adam)
Tiyatroya, klasik müzik konserlerine gidip ayda bir defa da müzeye gitmek yeterli geliyor. Geri kalan zamanlarda da kitap okuyup ders çalışmaktan vakit geçip gidiyor.
içi boştur.
Aktif sanat hayatıma , çıplak olan sağ ayak parmaklarımı , misafirlikte çorabı yırtikmışcasına utangaç bir biçimde meksika dalgası hareketi yaparak büzüştürme hareketiyle başladım..sahiciydi..sanırsın ki çorap vardı yırtıktı ve mekan misafirlikti..
Daha sonra kameralı bir telefon bulup ayak baş parmağımın başrollerde olduğu ciplak ayakla kapı eşigine ayagı carpmanın tarifsiz acısını anlatan 'acı eşîği'
Isimli kisa metrajli filmimle devam ettim.. sonu sürprizle bitiyordu..yakin cekim mor siyah arası gözuken ayak bas parmagindan kamera yavasca uzaklasiyor ve ayak bas parmaginin bir siyahi vatandasimiza yani halk diliyle bir zenciye ait oldugu anlasiliyor ve ekrana gelen "bazı acılar kendini kamufle eder" sözüyle noktalaniyordu..
Sanatla kalin...
Doğru: kız düşürmek için ilginen erkektir. Ben bunun yanında felsefe ile de ilgileniyorum. Bir kızı düşürmek için bin kadar kitap okuyup uzun süre sanatla ilgilendim. Kız düştü, bıraktım artık. Gerçi kuma da lazım. Artık bakacağız bir yol buluruz.
Birde kumralsa, olmaz ya belki yeşil gözlü olur, işte o dünyanın 8. Harikasıdır.
boş beleş diyen; hele hele kız düşürmek istesem elektro gitar çalardım diyen bok böceği, misk kutusundan ne anlar.
benimdir. bir yandan efesimi içiyor, bir yandan da bale yapıyorum şu an.
benimdir. elimde efesim her akşam müzik dinliyorum.
efesini içer, Müslüm dinler. o da sanattır.
şu sıra benim. bol bol fransız sanat filmi izliyorum. turk.net var, sorun olmuyor. ancak filmlerin bazıları harbi sıkıcı ya.
Bu aralar mutfak sanatları ile ilgileniyorum. Mangalda şiir gibi et pişirmek gibi. Üzerinden şapır şapır etin suyu ve yağı damlar ve tuz üzerinde minik lezzet izleri bırakır.