1. .
  sanal boy öğlen kalkıp kahvaltısını yapmak üzere bilgisayar masasına yönelir. annesinden kahvaltısını hazırlamasını ister. annesi alışık olduğu bu durumu garipsemez.

  -oğlum bi yüzünü yıkasana.
  +tamam anneee, yıkarım!

  sanal boyumuz kahvaltısını yavaş yavaş yaparken sanal alemin derinliklerine doğru yol alır. sonunda sidik torbası masadan kalkması yolunda ısrar eder. masadan kalkar ama eli bikaç dakika daha farenin üzerindedir. ayaklarını birbirine sürterek birşeyler yapmaya devam eder. sonunda sidik torbasına yenik düşüp elini farenin üzerinden çeker.

  tuvalete gidip pijamasını indirir. aklına süper bi entry gelir. onun heycanıyla işini hemen görüp çıkar. ellerini suya tuttuktan sonra gözlerini de hafifçe ıslatır.

  -oğlum bakkaldan bi çöp torbası alıversen.
  +tamam anneee, alırım sonra!

  tam sandalyeye oturmak üzereyken buz gibi olmuş çayını farkeder. bir yudumda bitirmek üzere kafaya diker ki şekersiz olduğunu anlar. ve vazgeçip sanal aleme dalar yeniden.

  güneş bile dayanamayıp batıya doğru dengilmeye başlar. sanal boy'da tık yoktur. arasıra yaptığı gerilme hareketleri kondisyonunu korumasına olanak sağlar.

  -oğlum kalk bi ortalığı düzelteyim akşama misafirler gelecek.
  +tamam anneee, düzeltirsin ya!

  akşam yemeği hazırdır. misafirlerin de zile dokanmasıyla anneyi bi telaş kaplar. kapıya doğru koşarken sanal boy'a seslenir;

  -oğlum üstüne düzgün bişeyler giy, misafirler geldi bak.
  +tamam anneee giyerim ya üff!

  hafiften bir selamlaşma naberleşme faslından sonra misafir amcalarımız teyzelerimiz sofraya oturur.

  -oğlum hadi gel sofraya.
  +tamam anneee geliyorum!

  sanal boy msn'nin arka sokaklarından arkadaşlarına seslenir;
  "yarım saata geliyom lan kaçmayın biyere"

  üstüne bir şeyler giyip ilgili odaya dalış yapar. ne zamandır görmediği insan siması karşısında biraz ürküp "hoşgeldiniz" der. sofranın en uç noktasında misafir gibi oturur zaten. alel acele yeyip "size afiyet olsun benim biraz işim var da" der ve sanal alemine geri döner.

  misafirler gider en nihayetinde.

  -oğlum çok ayıp yaptığın, adamlar kırk yılda bir geliyor sen ne yapıyorsun?
  +aman anneee ya, ne olacak sanki!

  güneş çoktan dünyanın diğer tarafına vurmaya başlamıştır. anne uyukladığı televizyon karşısından kalkıp sanal boy'un yatağını hazırlar.

  -oğlum yatağın hazır yat artık gözlerin şişti.
  +tamam anneee yatarım ben, sen yat!

  sanal alem sabaha karşı sakinleşir. msn sokağındaki online sayısı giderek düşmektedir. gözleri de sanal boy'a ihanet eder en sonunda. sanal boyumuz en sonunda kıvrak bir alt f4 hareketiyle alemin kapısı kapatır.

  işte sanal boyumuzun bir günü paylaştık sizinle. sanal alemdeki bir gününü. ama yanlış oldu sanki. sanal boy için sanal alem tek ve en gerçek alemdi. bu durum nereye kadar devam eder bilinmez ama annesi alt f4 yaparsa sanal boy göt olur gibi görünüyor.
  ... the kene