bugün

Sanal Aşk internetin hayatımıza girmesi ile ortaya çıkan nasıl bakarsan öyle göreceğin şey. bir çok şey bakış açına göre farklı anlamlar kazanır. kimisi sanal der kabul etmez kimisi de ayşe ahmet veya cuş-u huruş gibi kullanıcı isimlerinin temsil ettiği gerçek kişilerden oluştuğunu düşünür bu alemin her ikisi de kendi içerisinde doğrudur reddedilemez. internet ortamında tanışılan birine aşık olmak gerçekten de kolay kabul edilebilir bir şey değil çünkü internette iletişim çok eksiktir. yüz yüze iletişimde dahi anlaşamadığımızı düşünürsek gerçek anlamda görüntünün, sesin olmadığı daha ziyade kelimeler üzerine kurulu bir iletişimde birilerini sevmek çok kabul edilebilir gelmeyebilir. kurulan cümleler üzerine kaçınılmaz olarak anlamlar yüklemek ve dolayısıyla hayalindeki insanı yaratma riski hep vardır.

öncelikle selamla baslar hersey. sonra karsidakinin zayif anlarindan yararlanarak kanka moduna donusur. seni cok iyi anliyorum, yanindayim, elimi uzatiyorum cumleleriyle yaklasilir. karsisindakini dunyanin en ozel insani oldugunu hissettirmeler baslar. al bu telefonum istedigin heran ara cumleleri ile devam eder. sonra er/hatun kisinin kafasini karistirmak icin "gune guzel basla gunaydin" diye sirin oldugunu gostermeye calisan mesajlar atmaya baslar, o hayata dokunmamasi gerektigi halde. karsilik olarak duymak istedigi seyleri yazar er/hatun kisi cevap olarak.
aslinda yanilgidir sanal ask. hemde en buyuk olanindan.

velhasıl kelam yalan aşktir, kifayetsizdir, yetersizdir. geçen zappidi zuppidi kanalları gezerken konumuzla alakalı bi fransız filmine denk geldim. olayı gayet güzel açıklayan bi sahnesi vardı:

kadinla adam hic görüsmemis,tanismamislar.sadece webcamler araciligiyla laptoplar üzerinden muhabbet ediyolar.asiklar hadi.ama baya abartmislar olayi evli gibiler. öyle ki kadin yatarken webcami kapatmiyor ve notbookunu tam karsisina almis olarak yatiyor. sabah kalkinca direkt yüzyüze uyaniyolar hesapta,ayni yatakta yatma havasi yakaliyolar. sonra kahvaltida da karsi karsiyalar, bi yandan yiyip bi yandan konusuyolar. o kendi evinde öteki kendi mutfaginda tabi. derken kadin bi örümcek görüyor ve götünü yirtaraktan bagirmaya basliyor. adam göremiyor tabi böcee,"noluyo " diyor "ne bagiriyon". kadin "örümceeek" diyor,"al sunu cabuk öldür" diye bagiriyor. adam caresiz tabi,"sakin ol,ne yapiyim yav ben" diyor.sonra badanaci geliyor öteki odadan ve örümcegi tutup camdan atiyor.

kissadan hisse: yani teknolojiyle ne kadar ask simülasyonu da yapsan, sanal iliski yasadigini da sansan sonucta dokunamadiktan, uzanamadiktan sonra o is yalandir. bi örümcegi bile alamazsin iste masadan öyle elin amelesi gelir kurtarir prensesi....
Sanal aşk kesinlikle bir gün reele dönüşmeli yoksa o iş biter arkadaş. Gerçek hayat önemli.