bugün

çalışmak isteyen eşini evde oturtma planları kuran erkeğin sunduğu vaat.

- sana verecekleri maaşı ben vereyim evde otur.
+ tamam, süpermiş.
- ne kadar teklif ettiler?
+ 3000 ytl.
- sen çalış, ben evde oturayım. para da istemiyorum.
+ ceviz kırayım yersin?
sana verecekleri maaşı ben vereyim evde otur.
+ tamam, süpermiş.
- ne kadar vereyim
+ saati 100 euro
-??????

edit:grafimtrak a teşekkür.
edit2: Bana da teşekkür grafikerimtrak mış.
(#4023365) şöyle bir hadiseden sonra gayet cazip gelen vaat. sadece otururum ama. yemekti, bulaşıktı karışmam.
(bkz: oturma izni var çalışma izni yok)
(bkz: kızını dövmeyen dizini döver)
yapıldığında hanımın masraflarını yarıya indirecek durum. öyleki birşey istediğinde artık "senin maaşın var ehehe" diye savuşturabilirsiniz.
aynı kişi kendisinden para istendiği zaman "git çalış, para kazan" diyebilir, "bir işe yaramıyorsun" diyebilir, çocuklarının veli toplantısına gitmesi gerektiğinde "her halta ben konuşuyorum. sense bütün gün evde oturuyorsun, göt büyütüyorsun" diyebilir.
+ sana verecekleri maaşı ben vereyim evde otur!
- sigorta, yol, yemek, ikramiye?
+ bokunu çıkarmadan otur!
günümüz şartlarında söylenme oranı gittikçe düşen tekliftir.
bazı kadınların inandıgı verilen ama hiç tutulmayan sözdür.
(bkz: hayallerimin erkeği)
bu vaadle yeni evlenen hatun kişi evde oturur sonra salaklığına yanar da yanar.
artık geçerliliğini yitirmiş sözdür. günümüzde şöylesi mahmuldür....

---hayatım çokda vermiyorlar ama bütçeye katkıda bulunursun fena mı
eş yada baba sözüdür, misal miktar 75 olsun ilk ay 70 verilir düz hesap bahane, 2. ay 50 verilir, 3. ay 25 sonra maaştan kesilirsiniz.
kompleksli eş söylemi. *
pavyondan konsomatrisi evci çıkarma denemesi.
(bkz: işe ne zaman başlıyorum)
yeter ki sus demenin başka bir versiyonudur.
- senin görevin kadın, tabi eğer kabul edersen, sokakta hanımefendi, mutfakta aşçı yatakta ise orospu olmandır...
30 yaşına kadar hem çalışmış hem ev işlerine bakmış kadına söylenmesi gereken cümledir. belki kadın ikisini bir arada yapmaktan bıkmıştır.
arda turan'ın sevgilisi sinem kobal'a yapmış olduğu teklif. sinem ben kutuma gitmek istiyorum diyerek arda'nın teklifini kibarca reddetmiştir.
güzel bir tekliftir. evde oturup çocuk bakması istenilen kadına söylenir.
sinem kobal'ın oyunculuğundan bizi kurtaracaksa mantıklı bir tekliftir. hatta herkes 1 lira verse...

(bkz: herkes 1 milyon verse adamları)

edit; milyon yerine lira yazmıştım da, yanlış olmuş. paradan 6 sıfır atıldı yaa, o zaman komşuya gittik bi onluk aldık...
Şiddetle kullanulmaması gereken bir cümleo lup kullanıldığında hemen etkisini göstermektedir. Hatun kişisi gerçekten çok fazla para alacağını zanneder ve sonrasında ekstreler taksitler derken iş bulması için eşinin motive etme girişimleri başlar.
herkese söylenemeyecek cümle, sadece niteliksiz işlerde çalışanlara yapılabilecek teklif, o da belki.