bugün

seni benden bu şehir ayıramaz dememek gerekiyor hiçbir sevdiğimize,
çünkü bu şehir istanbul, her şeyi yapabiliyor.

(bkz: yeni baslayanlar için istanbul)
gecenin bilmemkaçı bulan saatlerinde dinlendiğinde, gözyaşları arasında, sözleri arasına, dinleyen kişi gömüldüğünde bir daha kolay kolay çıkmasının kolay olmadığı, derinden iç çekişlerin desteklediği uykusuzlarda, gece gece iyi yoldaş olan, iç burkan, yonca lodi'nin sonundaki ''sebebim olur, ölüme ayrılığın'' deyişiyle, neredeyse şarkısının ölüme sebebiyet vereceği, yonca lodi'nin bilinen tek iyi şarkısı...
aynı zamanda bir reklam sloganıdır.
içten duyguların belirtildiği şarkıdır. Sevgilinin üzerine titrendiği bellidir bu şarkıda.
yonca lodi'nin en güzel şarkılarından biridir.
seviyorsa kişi ciğerden seviyorsa bu söz hayatının anlamıdır.

"sana bir şey olmasın , çünkü ben bana bir şey olduğunda ilk seni duymak istiyorum. sadece seni. sevgi anlayışlarımız farklı olsa da değerlin olmasamda benim için değerlisin. hayatımda ilk sevdiğim. senle ilgili değil bu aşk benimle ilgili. sen bir şey yapmadın ki..."
en güzel veda cümlelerindendir. kendine iyi bak, karşıdan karşıya geçerken önce sağa sonra sola sonra tekrar sola bak, babana selam söyle demekten daha anlamlıdır.
umarsız insanın sıklıkla kullandığı, önüne bir küfür ekleyip duruma son noktayı koymaya çalışan insanın kullandığı söz obeğidir. misal
araba :arabayı skim,sana birşey olmasın.
ağaç :ağacı skim,sana birşey olmasın.
saat :saati skim,sana birşey olmasın.
gördüğünüz gibi hiç farketmiyor,amaç belli.
yonca lodi'nin bir parçası; sabahın köründe bile dinlense rakı sofrası kurdurtabilecek cinsten..
şarkının sözleri şunlardır:

günahları gönder
bana küçük sevinçler ver
hataları boşver
dert olur unutamazsan eğer

seni benden ne bu şehir ayırır ne de ecel
yüreğimi en fazla dil yarası acıtır
bu sevdaya hangi yaban eller gelir uzanır
kendine iyi bak sana birşey olmasın

yüreğim darda
aklım firarda
sebebim olur ölüme ayrılık.
facebook tan eski sevgilinin paylaşılan vidyoları arasında görülmüş dinleme isteği uyandırmış parçadır.tabi bu sadece tanımın getirdiği bir açıklamaydı;halbuki yoncalodi nin 1999 yılında çıkarmış olduğu fal albümünün en derin ve duygusal parçalarındandır.öyle dokunaklı şarkıdır sanki sevgilinin elleri yüzünüzü okşar.eski güzel günleri şıp diye sofraya döker.
yonca lodi ablamızın pek bir güzel şarkısı.
argoda bişeye dertlenen kişiye denir.

koyim ona yaaaa, sana bir şey olmasın.
bugünlerde höykürerek söylediğim yonca lodi şarkısı.
teselli cümlesidir. hiç inandırıcı, hiç samimi değildir. şahsen uyuz olduğum bir cümledir.
(bkz: Yonca Lodi)'nin güzel yorumuyla defalarca dinlenesi muhteşem şarkıdır ve sözleri de aynen şöyledir;

Günahları gönder
Bana kücük sevinçler ver
Hataları boşver
Dert olur unutamazsan eğer

Seni benden ne bu şehir ayırır nede ecel
Yüreğimi en fazla dil yarası acıtır
Bu sevdaya hangi yaban eller gelir uzanır
Kendine iyi bak sana bişey olmasın

Yüreğim darda
Aklım firarda
Sebebim olur
Ölüme ayrılık
güzel şarkıdır, yonca lodi söyler, ha bir de sözlerini yazmayanları sikiyorlarmış.

günahları gönder
bana kücük sevinçler ver
hataları boşver
dert olur unutamazsan eğer

seni benden ne bu şehir ayırır ne de ecel
yüreğimi en fazla dil yarası acıtır
bu sevdaya hangi yaban eller gelir uzanır
kendine iyi bak sana bir şey olmasın

yüreğim darda
aklım firarda
sebebim olur
ölüme ayrılık...
yoksa bana olur.

işte bu yüzdendir insanın, karşıdakine bir şey olmamasını istemesi. onun değil, kendi canı yanacağı için...
bu kadar yüzsüz işte.
eski sevgilime o zamanlar sevgiliyken bu şarkıyı dinleyim mesaj atmıştım
--spoiler--
yüreğim darda
aklım firarda
sebebim olur ölüme
ayrılığın
--spoiler--
diye. o da senin aklın firarda galiba ama aklım yarda olcak demişti.doğrusu firarda olmasıymış şimdi öğrendim.
--spoiler--
yüreğim en fazla
dil yarası acıtır
--spoiler--
bir yonca lodi başyapıtı.nerde 90 lar popu nerde şimdiki 2 günlük sabunköpüğü parçalar.
muhteşem bir intro'ya sahip,olmuş şarkı.
birinin bekaretine kasteden insanın karşısındakine ferahlık veren sözüdür. örnek vermek gerekirse:
migrenin amına koyayım sana bişey olmasın.
bir zamanlar ve hala uğruna öldüğüm adama söylediğim şarkıdır hoştur.
Yonca Lodi'nin hala severek dinlemiş olduğum şarkısı. Çok güzel sözlere sahip bir şarkı.