bugün

Can Göktuğ isimli psikopattır. dizi ve filmlerden etkilendiğini iddia etmiş ve birisini öldürmesi gerektiği hissine kapılarak kılıç ile sokağa çıkmış ve o anda oradan geçmekten başka bir suçu günahı olmayan Başak Cengiz isimli kadıncağızı öldürmüş.

https://www.birgun.net/ha...k-cengiz-i-oldurdu-365257
bundan yıllarca önce de benzer bi cinayet işlendiğini hatırlıyorum.. amk kırsalının teki bir filim seyretmiş sonra da sokağa çıkıp karşısına ilk gelen zavallıyı biçaklaya bıçaklaya öldürmüştü.. ölen bi üniversite öğrencisiydi...

amerikada da benzer bi hadise olmuştu.. hollywood filminin birinde "filmin kahramanları" bir bilet gişesine benzin döküp kibriti çakmışlar ve içeride kendi halinde oturan bir biletçiyi cayır cayır yakarak öldürmüşlerdi.. film vizyona çıktıktan sonra filimdekinin tıpatıp aynısı onlarca saldırı gerçekleşti...

ingilizcede bu tarz cinayetleri tanımlayan bir terim var. "copycat murders" deniyor..

bence şiddetin filmler yoluyla estetize edilmesine karşı yasalar çıkmalı.. ama o zaman da film-tiyatro-edebiyat sektörüne hakim olan enteller "...faşikler sanata müdahale ediyorlaaar.. düşünce özgürlüğümüze saldırı vaaaarr...." diye kıyamet koparıyorlar.. ama işin özü şu ki içinde şiddet ve cinayet olan filmlerin senaryoları çok kolay yazılıyor ve çok iyi satıyor.. dolayısıyla film sektörü şiddetten kolay kolay vazgeçmez..
bunu dinlene dinlene döveceksin.
döverken bayılacak, ayıltıp tekrar dövmeye başlayacaksın.
Her gün her yerde hepimizin denk geleceği bir olaydır. Ne yazıkki ne yazık. insanlık hiç iyi bir yere gitmiyor.
Polis evde yaptığı incelemede kağıtlar üzerine yazılarak, duvar ve pencerelere bantlanmış bir çok yazı olduğunu gördü. Yazılardan bazılarında "Karna bıçak sapla, Karna mermi at, Mermiden kaçarken çarpraz koş. Biraz arkana bak." "Tartışma eden saldıran insanı öldür Göktuğ." "istanbul Anadolu bölgesinde ölen yok. Saldırınca saldır yarısı katil bıçak" gibi yazdığı öğrenildi

Boz'un sorgusu Cinayet Büro Amirliği'nde yapıldı. Boz'un özel bir üniversitenin mühendislik bölümünde okuduğu, ayrıca Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümü'ne de kayıt yaptırdığı öğrenildi. Babası bir inşaat firmasında mühendis koordinatör, annesi ise avukat olan Boz'un Ataşehir'deki evinde yalnız yaşadığı belirlendi.

Boz'un geçmişte 17 gün uyuşturucu kullandığı için bir hastanede tedavi gördüğü ayrıca 5 yıl psikolojik destek aldığı tespit edildi. Ancak Can Göktuğ Boz'un son üç yılda hiçbir doktora başvurmadığı belirlendi.
Samuraylığı 300 liralık gittigidiyor kılıcı sallamak sanmış, hayatı film/dizi tadında yaşayan bir gerizekalı.

Neyse ki siyasetçi yakını falan değil sıradan malak bir özenti. içeride de ömür boyu prison break'çilik oynar artık.
Hayret, bu orospu çocuğu adli kontrol sartiyla serbest bırakılmamış.
daha sinir bozucu olanı olanı cezai ehliyeti yok, 46'lık raporu var.

bir süre hastanede yatacak. o kadar.
oldum bittim kadınları pek sevmem am olayda öldürülen kadına gerçekten üzüldüm. hiçbir insan bu sonu hak etmiyor. inşallah içerde asarlar ve kendini intihar etti diy haberini duyarlar.
Oturduğum ilçe atasehirde yaşanan korkunç hadise. Düşünsene göz açıp kapayıncaya kadar kısacık bir ömrün var ve delinin teki samuray kılıcıyla durduk yerde seni kesip öldürüyor.

Ölen vatandaşımıza Allah'tan rahmet diliyorum...
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.