1. 1.
  1986-1987 sıralarında yayınlanmış bir dizi idi.

  dizinin konusu: kahramanımız tsukinosuke asil bir samuray iken iftiraya uğrar ve hak etmediği bir suçtan dolayı mahkum olarak iwo jima adasına gönderilir. burası kimsenin kaçamadığı bir tür açık hava hapishanesidir. tsukinosuke 'kimsenin kaçamadığı' konusunda bir istisna teşkil eder ve adadan kaçarak yurduna dönmeyi başarır. ninja kıyafetine benzer beyaz esvaplara bürünen kahramanımız kendisine haksızlık edenleri bir bir ziyaret (!) eder, icaplarına bakar ve her seferinde olay yerine kırmızı bir çiçek bırakmaktadır ki bu iwo jima adasındaki mahkumlar için özel bir mana taşıyan intikam çiçeğidir.

  (bkz: 80 li Yıllarda Çocuk Olmak)
  1 -1 ... dennishan
 2. 2.
  Aslında bu dizi Alexandre Dumas' ın ünlü eseri monte cristo kontu' nun japon versiyonudur. Skinoske sama, miyuki ve toronagasan
  hatırladığım baş karakterlerdir. Skinoskenin dizinin başında sevgilisine söylediği; Birgün ayrı yerlerde olsak bile her akşam güneş batarken aynı anda göyüzüne iyi geceler sevgilim dersek ayrıyken bile konuşmuş olacagız demesi akılda kalıcıdır.
  ... balibey1930
 3. 3.
  Çocukluğumuzda sokaklarda sikinoskiiiii diye bağıra bağıra birbirimize sopa sallamamıza neden olan dizi. Gece gece nereden geldi aklıma?
  1 ... t bag
 4. 4.
  Aile toplantılarında en çok duyduğum dizi adı. Sonradan internetten bulabildiğim bölümleri izledim.

  Onur saygı aşk sadakat felsefesi.

  Külttür.
  ... galaksi gezgini
 5. 5.
  80'li yıllarda, pazar günleri öğleden sonra trt'de yayınlanan efsane dizi.

  (bkz: skinoski sama)
  1 ... zagortenay