1. 1.
    samsunlu bir insanın izmirli insanlara özendiğini gösteren cümle.
    14 -10 ... mustafa tr
  2. 2.
    bir arkadaşımın oğlum ne bu samsunlulardan çektiğim hep aşık oluyorum, demesi ile acaba doğru mu dediğim söz evet memleketimin kızları güzeldir.*
    13 -3 ... vlad tepes
  3. 3.
    kıyaslama içeren önermedir. kimin kimden daha güzel olduğu güzellik yarışmalarıyla tescillenmiştir.
    4 -4 ... lavukprensesvekedicuceler
  4. 4.
    (bkz: atma recep din kardeşiyiz)
    5 -3 ... raymond reddington
  5. 5.
    samsuna gitme isteği oluşturan cümledir benim için...
    5 -2 ... exkimo
  6. 6.
    inanılması güç bir önermedir . (bkz: hadi be ordan)
    2 -6 ... don quixote
  7. 7.
    an itibariyle geçici olarak bulunduğum samsun da bizzat içten katıldığım olaydır.
    7 -1 ... kenan
  8. 8.
    doğru olan önermedir, samsunlu kızların geneli izmirli kızlardan çok daha güzeldir lakin Samsunlu biri olarak söyleyebilirim ki samsunlu kızlar adamı maymun eder. havasından mıdır suyundan mıdır bilinmez ama garip garip huyları vardır. bu garip huylarından olacak ki farklı bir değerleri de vardır aşık da olunur köpek de.

Lakin samsunlu olarak izmirli bir kızı tercih ederim huyunu derdini mi çekeceksin arkadaş güzel dertsiz tasasız zaman geçirmek varken.

ha bir de şöyle birşey var.

(bkz: laz kızı/#4697706)
    4 ... selim pusat
  9. 9.
    şehri gezmeye gelen bir arkadaşımın: kanka bana samsundan bir kız bulsana, lafına karşılık pezemenkmiyim lan ben cevabını vermeme neden olan durum; arkadşımın evlenmelik bul o zaman demesi de inandırıcı değildir çünkü azının suyu hayvan gibi akmıştır.

samsun'nun kızları güzeldir ama gerçekten adamı yorarlar.

edit:pezemenk değilim.
    edit2: abisi görmesin.
    4 -1 ... vlad tepes
  10. 10.
    çiftlik* caddesinde dolaştığınız anda bu düşünceye kapılırsınız ister istemez. bir tane çirkin geçmiyor bu caddeden.
    3 ... morsque