bugün

xiaomi. açık ve net.

radyoaktif günler diler...
iphone tokatlar. evet.
Samsung kullanan ıphone sevdalisiyim.
Apple on kat daha müşteri dostu bir firma. Samsung ürünün bozulursa garantiye yollarsın daha mal bir durumda döner. iPhone yollarsan yenisi bile yollanır.
ikisini de hiç kullanmadım benim sadık yarim nokia dır.
Kısa veya uzun vadede,
Şekilli veya şekilsiz vadede,
ileri veya geri tarihte,
Kullanıcı kitlesinin saçma tipler olma olasılığı var olsa da,
Tüm zamanda ve uzayda apple ürünlerinin alacağı versustur.
Yani iphone alır.
kişiden kişiye, kullanım amacına göre değişir. bana göre iphone.
Telefona o kadar para verilmez mantığından, temiz kullan Samsung al yıllarca idare edersin.
telefona o kadar para verilmez deyip samsung diyenler, samgung sanki bedava dağıtılıyor amk! ıphone pahalıdır ama değerini de kaybetmez. samsung gibi 3 ay sonra pul olmaz. 5s in sıfırı hala 1500 tlnin üzerinde. telefona çok para verilmez deyip plastik yığını samsung a para verenler bir kez daha düşünsün.
Samsung sadece kafana göre müzik indirebilirken daha kullanışlıdır. Samsung kullanan kuzenim ayfonuma hiçbir özelliği yok deyince sordum neyi kastettin diye geri tuşu yok demekten öte gidemedi.
iPhone bir üst modeli çıkınca yavaşlayacak olan telefondur. Evet iPhone para olarak az değer kaybeder nedeni ürün değil bu ürüne mal gibi para veren iPhone culardır.
Samsung'un önde götürdüğü versustur. Hemen sebebini açıklayayım.

Birincisi android işletim sistemi özgürlük demektir. Telefonu istediğiniz gibi kişiselleştirebilir, Iphone'da paralı olan çoğu uygulamayı ücretsiz olarak yükleyebilir, root denen saçmalığa hiçbir zaman gerek duymazsınız. Ayrıca ''android kasıyor yaa, telefon yavaşlıyor yeaa'' diyen adam net samsung marka bir telefonu en son 2013-2014 yıllarında kullanmıştır. Android kendini çok geliştirdi. Halen daha s6 edge kullanıyorum. Birkaç ay sonra telefon 5. yılını dolduracak ne kasma var ne donma. Hatta geçtiğimiz bahar telefon yeni bir güvenlik güncellemesi aldı. Yani android 2 yıl sonra kasıyor donuyor vb. gibi sözler demode oldu artık. Bununla birlikte Samsung telefonunuzu istediğiniz zaman istediğiniz pc'ye bağlayabilir ve veri alışverişi sağlayabilirsiniz. Iphone'daki gibi ek programlarla vb. uğraşmanıza asla gerek yoktur. Ulan zil sesini değiştirmek bile ek uğraş. Yok programıydı yok rootuydu. En ufak detaylarla bile bu kadar uğraşacak sabrım olsaydı fizik profesörü olurdum. Ios insanı gerçekten yoruyor. Siz telefonun değil telefon sizin patronunuz gibi. Ios'tan androide geçmek f tipi cezaevinden tahliye olmak gibi bir şey. Ayrıca yeni modeller çıktıktan sonra eskilerini bilerek yavaşlattıkları ortaya çıkınca apple müşterilerinden özür dilemek zorunda kalmıştı.

kaynak: https://www.ntv.com.tr/te...us,bF3K24z18Ua3tCsbCJsMPA

ikincisi Iphone'un müşteriyi yolma odaklı dizayn ve satış prosedürü. Ek hafıza kartı desteği yok. Sim kartını küçültme olayını bile ilk iphone çıkardı. Sim kartını küçülttürüyorlar ki bir daha ki sefer yine iphone almak zorunda kal. Sözde herkes kapitalizm karşıtı bu ülkede ancak kimsenin bu durumdan şikayet ettiğini görmedim. Kulaklık alacaksın jakı farklı. Niye? çünkü başka marka kulaklık alama yine apple marka almak zorunda kal. Bir de yeni bi adet çıkardılar şarj ile kulaklık aynı anda kullanılamıyor. abi siz buna teknoloji mi diyorsunuz? Telefonu televizyona yansıtacaksın apple tv denen mereti almak zorundasın. Apple için müşterileri tam bir yolunacak kaz. Samsung'da bu işlem için ekranı bir iki kez dokunuyorsun. O kadar. Iphone'da Bluetooth bile sadece apple'dan apple veri aktarımı yapabiliyor.

Üçüncüsü: Samsung'un tasarımlarının çok daha iyi olması. Iphone'un tasarımları gerçekten sıkıcı. Hele yeni modellerdeki o çentik yok mu? tam bir fiyasko. Samsung, Iphone'un yanında uzay telefonu gibi duruyor. Tasarım işi göreceli bir kavramdır ancak bana göre samsung'un tasarımları Iphone'lara göre her daim daha estetik olmuştur. Özellikle edge tasarımı.

Dördüncüsü: Statü. Iphone denince artık herkesin aklına babet çoraplı, beyaz gömlekli, nargileci kekolar geliyor. Yalansa yalan diyin. Iphone tıpkı bmw gibi zenginlerin ve apaçilerin ortak buluşma noktası oldu. Hatta iphone yavaş yavaş asgari ücretli fakir telefonu olarak da nam salmaya başlamakta. Siz hiç yemeden içmeden kesilip, aylarca para biriktirip samsung alan bir fakir gördünüz mü? Neredeyse görmediniz. Ancak geliri düşük kesim sırf iphone alabilmek için tüm harcamalarını kısıp aylarca para biriktiriyor. Bu da telefonun statüsüne gölge düşürebiliyor.

Ancak şunlar da var. Iphone'un özellikle ön kamerasının kalitesine yetişebilen başka hiçbir marka görmedim. Buradaki kaliteden kastım netlik megapiksel vs değil. Iphone'un ön kamerasından kendinize baktığınızda sanki vücudunuzdan dışarı çıkıp gerçek hayatta kendinize dışarıdan bakıyorsunuz gibi. 2014'te kullandığım ipad mini bile bu hissiyatı veriyorken samsung ve diğer markalar bu konuda halen yetersiz.

Ayrıca android son yıllarda ne kadar kendini geliştirmiş olsa da ios halen daha androidden akıcı. Apple güvenlik işinde de samsung'dan fersah fersah önde. Samsun s10'da yüz kilidini fotoğrafınızla bile hackleyebiliyorlarken. Iphone'da tek yumurta ikiziniz bile sizin yüz kilidinizi açamıyor. Keza aynı şey parmak okuyucu için bile geçerli. Samsung'un parmak okuyucusunun basit bir jelatin ekran koruyucusu ile bile hacklenebildiği bir video izledim. Iphone'da bu 3d yazıcıdan çıkartılmış kopya parmak izinizle bile mümkün olmuyor.

Ancak ben ne olursa olsun özgürlükten yanayım ve samsung ve android bu özgürlük duygusunu apple ve ios'a kıyasla efil efil hissettiriyor.

Ayrıca dünya genelinde satışlara bakarsanız samsung'un şu anda iphone'dan önde olduğunu da görebilirsiniz. kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=1oMBH2X_608
açık kaynak kodlu olması rahatlıkla kullanılması her şeyin özgür olması sebebi ile samsung'un alacağı versus dur.
huawei alır. çünkü versus yarışması bitene kadar ikisinin de şarjı biter.
Vallahi karar veremedim. Iphone severim. Ama samsung kullanıyorum. Pufff ya.
samsung diyen fakirdir.
iphone’nun açık ara aldığı karşılaşma olduğunu düşünüyorum.
Eskiden samsung derdim ama suan net apple. Samsung ilk once adam gibi kamera taksin telefonlarina.
iphone ezer geçer, böyle kapışma mı olur.
Samsung fakir iPhone zengin telefonudur.
üf iphone işte.
(bkz: xiaomi).

Samsung ve pil ömrü mü?.

Daha neler.

ikiside bu konuda vasat. Xiaomi en iyisi...
Gündelik kullanımda sosyal medya, kamera, mesajlaşma ve oyun oynama ekseninin dışına çıkmıyorsanız iphone size uygun bir telefon.

S-Pen ile çizimler yapıyor office uygulamaları kullanıyorsanız, internet aleminde bir çok işe yarayan apk dosyalarını kurup özgürlüğün tadını çıkarmak istiyorsanız samsung derim.
güncel Önemli Başlıklar